Świat według Kiepskich: to nie Andrzej Grabowski miał zagrać Ferdka! Casting wygrał inny aktor

2020-10-28 21:17 AW
Świat według Kiepskich
Autor: Materiały Prasowe Andrzej Grabowski wciela się w postać Ferdka Kiepskiego nieprzerwanie od 1999 roku. Podobnie jak partnerująca mu Marzena Kipiel-Sztuka oraz ich serialowa córka grana przez Barbarę Mularczyk.

Świat według Kiepskich to w Polsce bez dwóch zdań serial kultowy. Wywoływał w widzach skrajne emocje, można go lubić bądź nie, jednak nie można umniejszać wpływu, jaki miał na polską popkulturę. Produkcja, która zadebiutowała na ekranach polskich telewizorów w 1999 roku jest nie tylko jednym z najdłużej emitowanych polskich seriali, ale także najdłużej emitowanym polskim serialem komediowym.

Świat według Kiepskich: rolę Ferdka początkowo otrzymał zupełnie inny aktor! To nie Andrzej Grabowski jako pierwszy wygrał casting do serialu. Choć trudno to sobie wyobrazić po ponad 20 latach emisji Świata według Kiepskich, serial ten, z inną obsadą, mógł wyglądać zupełnie inaczej. Zwłaszcza że rola Ferdka dla Andrzeja Grabowskiego była pewnego rodzaju przełomem i to właśnie z nią aktor, mimo bardzo bogatego dorobku, jest przede wszystkim kojarzony.

Świat według Kiepskich: casting na rolę Ferdka wygrał inny aktor

Tę serialową tajemnicę wyjawił sam aktor, który pierwotnie otrzymał główną rolę w Świecie według Kiepskich, Andrzej Gałła. Aktor, który wygrał casting do roli Ferdka ostatecznie otrzymał rolę prezesa Kozłowskiego. Gałła był gościem programu Mistrzowie Drugiego Planu Mikołaja Milcke, który można oglądać na YouTubie. Aktor przyznał, że mimo iż wygrał casting, telewizja stwierdziła, że jest za mało znany, reklamy nie będą się sprzedawać i zaczęli szukać kogoś innego. W taki sposób rola przypadła w udziale Andrzejowi Grabowskiemu.

Co ciekawe, Andrzej Gałła wyjawił również, że mimo iż Marzena Kipiel-Sztuka wygrała casting roli Halinki, propozycję zagrania tej postaci również otrzymała inna aktorka. Ostatecznie jednak nie dogadała się ona z reżyserem i Kipiel-Sztuka została w serialu:

Wygraliśmy ten casting z Marzeną, po czym nam podziękowano, zaczęli szukać innych osób. Znaleźli właśnie Andrzeja Grabowskiego i jeszcze jedną aktorkę (...) Po dwóch dniach okazało się, że nie mogą dojść do porozumienia z reżyserem, reżyser postawił sprawę na ostrzu noża, że z tą panią nie będzie dalej współpracy

Andrzej Gałła przyznał, że był nieco rozczarowany decyzją i było mu żal, jednak podkreślił, że z Andrzejem Grabowskim cały czas są kolegami. Cały wywiad można zobaczyć poniżej.

Zagraniczne filmy, które były kręcone w Polsce
NAJNOWSZE