Stranger Things powróci jeszcze w tym roku, ale w innej formie. Co wiemy o Stranger Things: The First Shadow i kiedy premiera?

i

Autor: materiały prasowe Netflix Stranger Things powróci jeszcze w tym roku, ale w innej formie. Co wiemy o Stranger Things: The First Shadow i kiedy premiera?

„Stranger Things” powróci jeszcze w tym roku, ale... w innej formie. Zobaczymy nieodżałowaną postać!

2023-03-01 13:36

„Stranger Things” to kultowy (już chyba śmiało możemy go tak nazywać?) serial Netfliksa, który doczekał się dotąd czterech sezonów i zawładnął umysłami, oraz sercami widzów na całym świecie. W oczekiwaniu na ostatnią odsłonę twórcy przygotowali dla nas coś ekstra – „Stranger Things: The First Shadow”.

„Stranger Things: The First Shadow” to sztuka teatralna, która przeniesie nas w czasie do lat 50. i pokaże Hawkins za czasów, gdy nasz ukochany Jim Hopper był jeszcze młodzieńcem. Pojawi się też dawno niewidziana, i tragicznie zmarła, postać, a mianowicie… Bob Newby!

„Stranger Things: The First Shadow”, czyli Hawkins na West Endzie

Fabułę oparto na autorskiej opowieści braci Dufferów, Jacka Thorne’a i Kate Trefry, a jej opis brzmi następująco:

Hawkins, 1959 rok - zwyczajne miasteczko ze zwyczajnymi problemami. Samochód młodego Jima Hoppera nie chce zapalić, siostra Boba Newby'ego nie traktuje poważnie jego audycji radiowej, a Joyce Maldonado chce po prostu skończyć szkołę i wyrwać się z miasta. Kiedy w Hawkins pojawia się nowy uczeń, Henry Creel, jego rodzina przekonuje się, że nowe początki nie są takie łatwe... a mroki przeszłości mają bardzo duży zasięg.

Sztuka napisana została przez Kate Trefry (scenarzystkę i współproducentkę wykonawczą serialu „Stranger Things”) i będzie miała swoją światową premierę pod koniec 2023 roku w Phoenix Theatre na londyńskim West Endzie. Reżyserem jest Stephen Daldry zaś współreżyserem Justin Martin. Bilety spektakl trafią do sprzedaży wiosną tego roku (szczegóły zostaną ogłoszone jeszcze w tym miesiącu).

Co istotne, twórcy podkreślają, że „Stranger Things: The First Shadow” nie tylko przeniesie teatralną opowieść i inscenizację w zupełnie nowy wymiar, ale przede wszystkim zabierze widzów na sam początek historii „Stranger Things” – i może zawierać klucz do jej końca.

„Stranger Things 5” – kiedy premiera ostatniego sezonu?

Na obecną chwilę nie znamy choćby przybliżonej daty premiery 5. sezonu „Stranger Things”, który będzie jednocześnie ostatnim. Przewiduje się jednak, że hit Netfliksa powróci na nasze ekrany w połowie 2024 roku.

W finałowych odcinkach ujrzymy ostateczne starcie bohaterów z Vecną, oraz poznamy dalsze losy Max, której życie zawisło na włosku. W swoich rolach powrócą Millie Bobby Brown, Finn Wolfhard, Gaten Matarazzo, Caleb McLaughlin, Noah Schnapp, Sadie Sink, Natalia Dyer, Charlie Heaton, Joe Keery, Maya Hawke, oraz Winona Ryder i David Harbour.

Jak dobrze znasz "Stranger Things"? Quiz dla prawdziwych fanów serialu Netfliksa!

Pytanie 1 z 10
W jakim miasteczku rozgrywa się akcja "Stranger Things"?
Najlepsze adaptacje Harlana Cobena na Netflix | To Się Kręci #5