SONATA - film z poruszającą rolą Małgorzaty Foremniak. Kiedy w kinach?

2022-01-28 16:40 Adrian Rybak
SONATA
Autor: TVP

Mocna, zdeterminowana i nieustępliwa, a jednocześnie pełna poświęcenia i wiary w talent przybranego syna. Twarda Małgośka, która cierpliwie znosi trudy życia z niepełnosprawnym dzieckiem. Zdaniem tych, którzy obejrzeli przedpremierowo „Sonatę” – film, w którym Małgorzata Foremniak wciela się w rolę Małgosi Płonki, przybranej mamy utalentowanego muzycznie Grzegorza, to najlepsza rola dramatyczna w jej karierze! Kiedy premiera?

Ta historia wydarzyła się naprawdę! Grzegorz Płonka (Michał Sikorski), po latach życia w kompletnej ciszy, dzięki uporowi rodziców (Małgorzata Foremniak, Łukasz Simlat), wsparciu grupy dobrych ludzi i zabiegowi wszczepienia implantu w Instytucie profesora Henryka Skarżyńskiego (Jerzy Stuhr) odzyskał słuch i mógł spełnić największe marzenie swojego życia – zagrać „Sonatę Księżycową” Beethovena. Film, który  jest pełnometrażowym debiutem fabularnym reżysera, Bartosza Blaschke, na 46. Festiwalu Filmów Fabularnych w Gdyni zdobył Nagrodę Publiczności oraz nagrodę indywidualną dla Michała Sikorskiego za Profesjonalny Debiut Aktorski. Sprawdź datę premiery niżej.

Polskie filmy, które były nominowane do Oscara. Wiedzieliście o wszystkich?

Filmy akcji - TOP 10 filmów trzymających w napięciu

SONATA - data premiery

Na premierę filmu Sonata wyczekują fani Małgorzaty Foremniak oraz fani dobrego polskiego kina. Kiedy produkcja trafi na wielkie ekrany. Kinowa premiera filmu Sonata zaplanowana jest już wkrótce. Ma się odbyć w piątek 4 marca 2022 roku. Poniżej zamieszczamy teaser tego wyczekiwanego filmu:

SONATA - Małgorzata Foremniak o roli

- To poruszająca opowieść o determinacji i spełnieniu marzeń jednocześnie. Film, który pokazuje niesamowita, okupiona ogromnym wysiłkiem i walka drogę do osiągnięcia niemożliwego – zapowiada Małgorzata Foremniak. Wystarczy, że zmieni się nieco kąt patrzenia, a zmienia się również postrzeganie rzeczywistości i nasz stosunek do niej. Warto zatrzymać się na chwilę i przyjrzeć w skupieniu, z wyostrzonymi zmysłami, światu, który nas otacza.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
NAJNOWSZE