Snoop Dogg doczeka się biografii od twórcy "Czarnej Pantery". Co już wiemy o filmie?

2022-11-10 11:12 Natalia Nowecka
Snoop Dogg doczeka się biografii od twórcy Czarnej Pantery
Autor: Gonzales Photo/Ivan Riordan Boll via www.imago-images.de/Imago S Snoop Dogg doczeka się biografii od twórcy "Czarnej Pantery"

Snoop Dogg łączy siły z Universalem i scenarzystą "Czarnej Pantery", a owocem ich pracy będzie biografia muzyka, którego śmiało można określić mianem ikony hip-hopu i współczesnej popkultury.

Ten dzień musiał kiedyś nadejść - Calvin Cordozar Broadus Junior, lepiej znany jako Snoop Dogg, doczeka się wreszcie filmowej biografii. Raper zyskał sławę w latach 90. ubiegłego wieku, kiedy to połączył siły z byłym członkiem N.W.A. - Drem Dre. W trakcie swojej kariery sprzedał przeszło 35 milionów płyt, zgarnął 17 statuetek Grammy, wystąpił w szeregu filmów, założył imperium biznesowe i stał się istną ikoną popkultury. Krótko mówiąc - jego życie to idealny materiał na film. 

Snoop Dogg doczeka się biografii od twórcy "Czarnej Pantery"

Jak sam przyznał, długo szukał odpowiedniej wytwórni, która mogłaby powołać do życia jego biografię. Wybór padł na Universal Pictures - studio, które przed laty wzięło na warsztat wspomniane N.W.A., a ich "Straight Outta Compton" został ciepło przyjęty zarówno przez widzów, jak i krytyków. Pozostało zatem tylko znaleźć reżysera i scenarzystę, a następnie brać się do pracy. Do pierwszego zadania wyznaczono Allena Hughesa, który ma na koncie między innymi "Zagrożenie dla społeczeństwa", zaś za skrypt odpowie współscenarzysta obu części "Czarnej Pantery", Joe Robert Cole.

Długo czekałem, by złożyć ten projekt do kupy. Chciałem znaleźć odpowiedniego reżysera, idealnego scenarzystę i najlepszą wytwórnię filmową, którzy zrozumieliby dziedzictwo, które próbuję przedstawić na ekranie, oraz wspomnienia, które chcę po sobie pozostawić - wyznał Snoop Dogg. 

Włodarze Universalu obiecują, że biopic Snoopa będzie hołdem, do którego podejdą z odpowiednią dozą pokory. Życie i dziedzictwo Snoop Dogga czynią go jedną z bardziej ekscytujących oraz wpływowych ikon kultury popularnej - przyznała Donna Langley, szefowa studia. Wytwórnia będzie pracować nad projektem we współpracy z firmą Death Row Pictures, która należy do Snoop Dogga. Przewidywana data premiery nie została jeszcze ujawniona. 

Sonda
Jesteś fanem Snoop Dogga?
PREQUEL, SEQUEL, SPIN-OFF… Co to jest? O co w tym chodzi? | To Się Kręci #1
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
NAJNOWSZE