Smoleńsk - najgorszym filmem świata według IMDb. Kogo "pokonała" polska produkcja w rankingu?

2021-04-12 14:52 kg
Smoleńsk
Autor: materiały TVP

Smoleńsk to film opowiadający o katastrofie w Smoleńsku, która miała miejsce 10 kwietnia 2010 roku. Za reżyserię produkcji odpowiada Antoni Krauze, laureat Złotych Lwów za filmy: Czarny czwartek. Janek Wiśniewski padł oraz Meta, wielokrotny zdobywca nagród m.in. na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Locarno i Krakowskim Festiwalu Filmowym. Kilka lat po premierze film zyskał miano najgorszego filmu świata w serwisie IMDb. Sprawdźcie szczegóły.

Smoleńsk - najgorszym filmem świata według IMDb. 10 kwietnia 2010 roku rządowy samolot Tu-154 z prezydentem RP Lechem Kaczyńskim i towarzyszącymi mu 95 osobami, członkami oficjalnej delegacji zmierzającej do Katynia, ulega katastrofie w Smoleńsku. Wszyscy pasażerowie giną na miejscu. Tragedia wywołuje ogromne poruszenie w Polsce i na świecie. Nina, dziennikarka pracująca dla dużej komercyjnej stacji telewizyjnej, próbuje dowiedzieć się, jakie były powody katastrofy.

Filmy akcji - TOP 10 filmów trzymających w napięciu

Smoleńsk najgorszym filmem świata!

Film w reżyserii Antoniego Krauzego od samego początku wzbudza ogromne kontrowersje. Kiedy w 2016 roku trafił na ekrany kin, spotkał się z miażdżącą krytyką ze strony recenzentów. Najczęściej zarzucano produkcji słabą grę aktorską, chaotyczny scenariusz, propagandowy charakter, a także źle napisane role. W 2017 roku Smoleńsk zgarnął aż siedem Węży.

Gdyby tego było mało, polska produkcja znalazła się ostatnio na szczycie rankingu najgorszych filmów świata w serwisie IMDb. Wszystko za sprawą ocen, które przyznawali użytkownicy serwisu. Film Smoleńsk pokonał takie "hity" jak" Ludzka Stonoga, Saving Christmas, Ptakodemia, Superdzieciaki: Geniusze w pieluchach II, Totalny kataklizm czy też Ahoj dziewczyny.

NAJNOWSZE