seriale

Matylda urodzi dziecko! Emocjonujący finał serialu! Co jeszcze wydarzy się w ostatnim odcinku "Matyldy"?

2024-05-24 14:29

Wielkimi krokami zbliża się finał Matyldy, kostiumowego serialu Telewizji Polskiej, który od tygodni przyciąga przed ekrany ogromną publiczność. Wiadomo już, że w ostatnim odcinku produkcji zdecydowanie nie zabraknie emocji. Matylda, w której postać wciela się Maria Kowalska, urodzi dziecko! Kto okaże się jego ojcem?

Zanim Telewizja Polska wyemituje finałowy epizod Matyldy, widzowie zobaczą jeszcze kilka odcinków serialu. To właśnie w nich po śmierci swojego syna Michała, Rubin porwie Matyldę i bestialsko ją zgwałci. Po wszystkim umieści ją w drewnianej klatce, będzie ją torturować psychicznie i fizycznie. Kobiecie uda się uciec, ale będzie wrakiem człowieka. Wróci do Brzeziny, gdzie nareszcie spotka swoich ukochanych rodziców, Tadeusza i Wandę. Co wydarzy się w finale?

Maria Kowalska - serialowa Matylda opowiada o swojej roli

Co wydarzy się w finale Matyldy?

W ostatnim odcinku Matyldy, którego emisję zaplanowano na 26 maja, schorowaną Matyldą opiekuje się jej matka, Wanda Bilińska. Kobieta robi wszystko, by córka doszła do siebie po tym, co zgotował jej Rubin. Mimo to Matyldę męczą koszmary nocne. Rubin zaczyna tracić wpływy i pozycję, którą zyskał dzięki swoim bezwzględnym czynom. Izabela, z pomocą Adama Różańskiego, po raz kolejny postanawia uciec od męża razem z córką. Poszukiwany listem gończym Tadeusz Biliński ukrywa się w lesie. Za schwytanie mężczyzny wyznaczona jest wysoka nagroda. Tymczasem stan Matyldy się pogarsza. Robert zaczyna podejrzewać, że dziewczyna jest w ciąży, ale ona odmawia rozmowy na ten temat.

Ada wraca do pracy u Różańskich i dostaje list od Wichra, w którym mężczyzna informuje ją o swoich planach. Aleksandra wreszcie bierze wielokrotnie przekładany ślub z Sokołowem. Wśród gości weselnych brakuje Adama i Izabeli, którzy wyjechali do Warszawy. Rubin planuje na nich zasadzkę. Matylda wyznaje Bodenowi, że jest brzemienna, ale nie jest to dziecko doktora. Mężczyzna nie kryje zaskoczenia, a załamana Matylda decyduje się opuścić Brzezinę. Po czasie Boden uświadamia sobie, że Bilińska mogła paść ofiarą gwałtu i rusza na jej poszukiwania. Tadeusz Biliński po raz kolejny postanawia rozprawić się z Rubinem. Pomiędzy mężczyznami dochodzi do walki na śmierć i życie...

Bodenowi udaje się odnaleźć ukochaną. Oznajmia jej, że pokocha dziecko jak swoje i zrobi wszystko, by wyrosło na dobrego człowieka. Matylda rodzi w Warszawie, a poród odbiera Robert. Niestety zaraz po narodzinach maleństwa, zakochanych odnajduje Rubin, który wkracza do ich mieszkania z policją i zabiera Matyldzie dziecko. Niestety okazuje się, że według prawa ojcem jej dziecka jest jej zmarły mąż, Michał Rubin. Maurycy jako ojciec zmarłego będzie mieć pełne prawo do opieki nad dzieckiem… 

Listen on Spreaker.