Silent Twins - Agnieszka Smoczyńska pracuje nad nowym filmem. Co wiadomo o projekcie reżyserki Fugi?

2020-03-12 17:39
Silent Twins
Autor: Materiały Prasowe

Scenariusz filmu autorstwa Andrei Seigel został oparty na książce dziennikarki śledczej Marjorie Wallace, która opisała niezwykłą historię bliźniaczek. Za muzykę w „Silent Twins” odpowiada Marcin Macuk, były członek zespołu Pogodno i stały współpracownik grupy Hey, oraz Zuzanna Wrońska. Autorem zdjęć jest Jakub Kijowski.

Silent Twins - co wiadomo o filmie Agnieszki Smoczyńskiej? Jedna z najciekawszych polskich reżyserek Agnieszka Smoczyńska („Córki Dancingu”, „Fuga”) powraca ze swoim pierwszym anglojęzycznym projektem. W głównych rolach zobaczymy Letitię Wright, brytyjską aktorkę znaną z filmów „Avengers: Koniec gry”, „Czarna pantera” i serialu „Czarne lustro”, oraz Tamarę Lawrance („Na plaży Chesil”).

Silent Twins - co wiadomo o filmie Agnieszki Smoczyńskiej?

Oparty na prawdziwej historii film opowiada o bliźniaczkach June i Jennifer Gibbons, które odmówiły komunikacji ze światem zewnętrznym. Siostry porozumiewały się jedynie ze sobą własnym wymyślonym językiem. Z czasem ich relacja przerodziła się w toksyczny związek - niebezpieczny zarówno dla nich, jak i dla ich otoczenia.

Zdjęcia do filmu ruszą w kwietniu, a premiera filmu zaplanowana jest na 2021 rok.

Nasi Partnerzy polecają
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
NAJNOWSZE