Naucz mnie kochać

i

Autor: materiał prasowy

Serialowe nowości na DIZI - co warto obejrzeć?

2022-04-27 13:10

Przejmujące historie o miłości i niezwykłej odwadze w mierzeniu się z demonami przeszłości. W maju DIZI przygotowało dla swoich widzów dwie nowości serialowe z Turcji: „W sercu miasta” i „Naucz mnie kochać”. O czym są tureckie telenowele?

DIZI to propozycja skierowana do coraz szerszego grona miłośników tureckich seriali w Polsce. Kanał emituje zarówno produkcje obyczajowe, romantyczne, jak i kryminały. Nazwa kanału pochodzi od tureckiego słowa „Dizi” oznaczającego bardzo popularny w Turcji gatunek wysokobudżetowych seriali, których akcja najczęściej dzieje się w Stambule lub regionie Anatolii. Seriale tego gatunku opowiadają chwytające za serce historie, które są przedstawione na tle tureckiej kultury i sposobu życia.

MIŁOŚĆ w serialu [Wieczna miłość, Wymarzona miłość, Miłosne potyczki] | ESKA XD - Hotplota #42

W sercu miasta - o czym jest serial?

„W sercu miasta” to historia Alego Smitha (Kerem Bürsin), przystojnego żołnierza piechoty morskiej, wychowanego na pokładzie statku. Okręt okazał się schronieniem i ratunkiem dla małego chłopca, po tym, gdy był świadkiem zabójstwa własnej matki z rąk ojca. Przerażonym Alim zaopiekował się pracujący na okręcie kucharz Rauf (Osman Alkas). Po wielu latach od tragedii 28-letni Smith cieszy się spokojnym życiem, a także sympatią i szacunkiem kolegów z załogi. Mimo, że Ali obiecał sobie, że nigdy nie wróci do Stambułu, pewnego dnia zostaje zmuszony do zejścia na ląd, aby zmierzyć się z demonami przeszłości. Wkrótce mężczyzna poznaje córkę milionera, Derin Mirkelamoglu (Leyla Lydia Tugutlu), która ma niebawem poślubić partnera zawodowego swojego ojca, Yigita (Ali Yörenc). Ślub staje pod znakiem zapytania, gdy młodzi z czasem zakochują się w sobie…

Serial „W sercu miasta” był emitowany w wielu krajach na całym świecie, m.in. Chile, Gruzji, Rumuni, Iranie i Iraku. Poza szerokim gronem widzów docenili go również krytycy nominując go do nagrody za  najlepszy serial na Międzynarodowym Festiwalu w Seulu. Na tej samej gali wcielający się w główną postać Kerem Bürsin za swoją kreację otrzymał nagrodę dla najlepszego aktora dramatycznego.

Sonda
Czy oglądasz tureckie seriale?

Naucz mnie kochać – o czym jest serial?

Serial „Naucz mnie kochać” to opowieść o Leyli (Seda Bakan), która po rozwodzie wraz ze swoim synkiem postanawia wyprowadzić się z Niemiec i wrócić do Turcji. Samotna matka wkrótce poznaje zamożnego Haşmeta (Mustafa Üstündag), z którym pracuje jej ojciec. Pewnego dnia mężczyzna potrzebuje tłumacza, a Salih (Kadir Çermik) mówi mu, że jego córka zna kilka języków. Gdy biznesmen poznaje Leylę, zakochuje się w niej od pierwszego wejrzenia i po zaledwie kilku dniach chce ją poślubić. Kobieta zgadza się, ale w dniu ceremonii odkrywa, że jej przyszły mąż jest przestępcą. Decyduje się więc na ucieczkę od niebezpiecznego mężczyzny, wskakując do przypadkowego samochodu. Tak też poznaje Alpera (Kadir Dogulu), który pomaga jej ukryć się przed Haşmetem. Wkrótce rodzi się między nimi prawdziwe uczucie. Produkcja „Naucz mnie kochać” szturmem podbiła serca widzów i została sprzedana do 45 krajów na całym świecie. DIZI pokaże serial jako pierwsza stacja telewizyjna w Polsce.

Premiera serialu „W sercu miasta” już w poniedziałek, 2 maja o godz. 21:00. Kolejne odcinki od poniedziałku do piątku o godz. 21:00 w DIZI. „Naucz mnie kochać” pojawi się premierowo na antenie DIZI w poniedziałek, 30 maja o godz. 19:00. Kolejne odcinki od poniedziałku do piątku o godz. 19:00.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE