Seriale o zombie - lista najlepszych produkcji o żywych trupach

2019-12-18 16:03
IZombie
Autor: screen youtube.com, kanał IGN screen youtube.com

Seriale o zombie zyskały ogromną popularność od czasu pojawienia się The Walking Dead, który obecnie jest już produkcją właściwie kultową. Serial ten miał swoją premierę w 2010 roku i jak na razie został przedłużony o kolejny, 11 już sezon, który ukaże się w 2020 roku. Oprócz tego telewizyjnego klasyka jakie jeszcze seriale o żywych trupach są rzeczywiście warte uwagi?

Seriale o zombie - lista najlepszych produkcji o żywych trupach. Tych seriali nie może przegapić żaden fan gatunku! Seriale o zombie dość mocno ewoluowały przez ostatnie lata. Oprócz typowych horrorów i produkcji dramatycznych zombie możemy spotkać także w czarnych komediach, a nawet serialach młodzieżowych.

Seriale o zombie: iZombie (2015-2019)

Młoda dziewczyna, absolwentka medycyny rozpoczyna pracę w kostnicy, gdzie, jako zombie, ma zagwarantowany stały dostęp do pożywienia. Okazuje się, że zjedzenie mózgu daje jej dostęp do ostatnich wspomnień zmarłego.

Seriale o zombie: Z Nation (2014-2018)

Nieznany wirus doprowadza do apokalipsy zombie. Jedyną osoba, która jest na niego odporna, to zaszczepiony eksperymentalną szczepionką więzień. Grupa kilku osób podejmuje się misji przetransportowania go do laboratorium. 

Seriale o zombie: Ash kontra martwe zło (2015-2018)

Serial jest sequelem serii filmowej Martwe zło, a jego fabuła dzieje się ok. 30 lat po wydarzeniach z filmów. Plaga deadite'ów ponownie zagraża ludzkości, a powstrzymania jej podejmuje się Ash, łowca potworów.

Seriale o zombie: Black Summer (2019)

W mrocznym świecie ogarniętym apokalipsą zombie kilkoro nieznajomych zaczyna wspólnie walczyć z nieumarłymi, by przetrwać zagładę i wrócić do swoich bliskich.

Seriale o zombie: Santa Clarita Diet (2017-2019)

Byli zwykłym małżeństwem handlującym nieruchomościami, jednak dramatyczna zmiana w jej życiu popchnęła ich na drogę śmierci i zniszczenia. W dobrym znaczeniu.

Seriale o zombie: Glitch (2015-)

Siedmioro mieszkańców miasta powraca zza grobu do świata żywych — i to w doskonałej formie. Tę dziwną zagadkę spróbują rozwikłać lokalny policjant i lekarka.

Seriale o zombie: In the Flesh (2013-2014)

Apokalipsę zombie udaje się opanować, a naukowcy są w stanie stworzyć lek, który przywraca nieumarłym świadomość. Rząd postanawia przeprowadzić program, który ma przywrócić ich do życia w społeczeństwie.

Seriale o zombie: Fear the Walking Dead (2015-)

Prequel kultowego serialu The Walking Dead. Fabuła serialu skupia się na okresie, w którym wirus dopiero się rozprzestrzenia.

Nasi Partnerzy polecają
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
NAJNOWSZE