Plotkara

i

Autor: CW Network/Courtesy Everett Collection/East News Plotkara

Seriale dla młodzieży - o miłości, nastolatkach, szkole i magii. Co warto oglądać?

2020-04-01 21:47

Seriale dla młodzieży pojawiają się jak grzyby po deszczu. Co roku stacje produkują kilkanaście nowych tytułów, ale nie każdy trzyma poziom. Wychodząc na przeciw waszym oczekiwaniom, zrobiliśmy listę fajnych seriali dla młodzieży.

Seriale dla młodzieży - o miłości, nastolatkach, szkole, magii, wampirach. Produkcji skierowanych do młodszych widzów z roku na rok powstaje coraz więcej. Które z nich są faktycznie warte obejrzenia? Naprawdę jest z czego wybierać! Oprócz nowości dostępnych na przykład na Netfliksie, warto przypomnieć sobie też kilka starych klasyków.

Seriale dla młodzieży: Trzynaście powodów

Jeden z najgłośniejszych seriali 2017 roku wyprodukowany przez Netflix na podstawie książki Jaya Ashera o tym samym tytule. Hannah Baker, uczennica jednego z amerykańskich liceów popełnia samobójstwo. Wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się do odebrania przez nią życia, tuż przed śmiercią wysyła 7 tajemniczych kaset magnetofonowych. Na taśmach wyjaśnia krok po kroku przyczyny swojej śmierci. W 2019 roku na Netfliksie ma pojawić się 3 sezon serialu.

Seriale dla młodzieży: Wampiry: Dziedzictwo

Siedemnastoletnia Hope trafia do The Salvatore School for the Young and Gifted - szkoły, do której uczęszczają uczniowie o nadprzyrodzonych zdolnościach. Bohaterka musi nauczyć się panowania nad swoimi mocami i odpowiedniego korzystania z nich. Jak na razie powstał jeden sezon serialu, który miał swoją premierę pod koniec 2018 roku.

Seriale dla młodzieży: Chilling Adventures of Sabrina

Ten bardzo nietypowy remake klasyka z lat 90. stał się absolutnym hitem. Główna bohaterka, która jest w połowie człowiekiem, w połowie czarownicą, musi łączyć życie zwykłej nastolatki z nauką o okultyzmie. W 2019 roku ukażą się drugi i trzeci sezon serialu, a czwarty jest już zapowiedziany na 2020.

Seriale dla młodzieży: Riverdale

Fabuła serialu skupia się na losach bohaterów z serii Archie Comics: Archiego, Betty, Jugheada i Veroniki oraz pozostałych mieszkańcach Riverdale. Pierwszy sezon skupia się na zagadce tajemniczego morderstwa, które raz na zawsze zmienia życie bohaterów. Do tej pory ukazały się 3 sezony serialu, a z przecieków wynika, że w 2019 światło dzienne ujrzy 4.

Seriale dla młodzieży: Ania, nie Anna

Adaptacja powieści Lucy Maud Montgomery Ania z Zielonego Wzgórza przedstawia losy 13-letniej Ani Shirley, sieroty adoptowanej przez rodzeństwo Cuthbertów - Mateusza i Marylę. Serial spotkał się z ogromną przychylnością widzów i krytyków. Jak dotąd powstały 2 sezony serialu. Niestety, nie ma jeszcze pewności, czy będzie kontynuowany na kolejne sezony.

Seriale dla młodzieży: Nastoletnia Maria Stuart

Ten dramat historyczny przeszedł niemal bez echa, a jest zdecydowanie wart uwagi. Jak wskazuje tytuł, fabuła opowiada o nastoletnich latach życia Marii, Królowej Szkotów. Do tej pory ukazały się 4 sezony serialu. W Polsce jest on dostępny na Netfliksie.

Seriale dla młodzieży: Skam

Absolutny hit i to w dodatku nie amerykański! Skam to serial, który opowiada o trudnościach, skandalach i codziennych perypetiach młodzieży oraz uczniów jednego z liceum w Oslo. Serial składa się z czterech sezonów, a każdy z nich koncentruje się na historii innego ucznia. Skam zdobył szereg prestiżowych nagród m.in. został okrzyknięty najlepszym serialem telewizyjnym w 2015 przez NATT&DAG.

Seriale dla młodzieży: Skins (Kumple)

Akcja serialu Skins rozgrywa się w Bristolu w Wielkiej Brytanii. Poznajemy w nim burzliwe losy grupki nastolatków, którzy nie potrafią odnaleźć się w otaczającej ich rzeczywistości. Nie myślą o przyszłości, żyją chwilą i często popadają w tarapaty. Mimo młodego wieku nadużywają alkoholu i innych używek. Serial składa się z 7 sezonów.

Seriale dla młodzieży: Słodkie Kłamstewka

Pretty Little Liars, bo tak oryginalnie nazywa się serial, to opowieść o czterech przyjaciółkach Arii, Spencer, Hanny oraz Emily. Relacje dziewczyn zostały wystawione na próbę po zaginięciu Alison - piątej z paczki. Rok po dramatycznych wydarzeniach dziewczyny zaczynają dostawać tajemnicze wiadomości od kogoś, kto podpisuje się "A"... Ostatni, 7 sezon serialu ukazał się w 2017 roku.

Seriale dla młodzieży: Plotkara

Tajemnicza Plotkara (Gossip Girl) na swoim blogu opisuje wszystkie skandale z życia uczniów jednej z prywatnych szkół w Nowym Jorku. Serial składa się z sześciu sezonów, a one łącznie ze 121 odcinków. W głównych rolach występują Blake Lively, Leighton Meester, Penn Badgley, Chace Crawford.

Seriale dla młodzieży: Glee

Serial opowiada o życiu młodych ludzi, którzy śpiewają wspólnie w szkolnym chórze w liceum w Limie w stanie Ohio. Opiekę nad chórem przejmuje nauczyciel języka hiszpańskiego, postanawiający przywrócić licealnemu klubowi dawną świetność. Glee jest laureatem aż czterech Złotych Globów.

Seriale, które warto teraz nadrobić: #zostańwdomu