Turecki serial podbija świat. Czy trafi też do Polski?

2021-03-11 15:37 Adrian Rybak
Turecki serial Sen Çal Kapımı
Autor: Youtube.com/FOX

Tureckie seriale podbiły nie tylko Polskę. Losy bohaterów seriali Więzień miłości czy Elif śledzą ludzie z różnych zakątków świata. Istnieją także telenowele, które do naszego kraju jeszcze nie trafiły, a w zagranicznych telewizjach już odnoszą ogromne sukcesy. Przykładem jest Sen Çal Kapımı, który stał się też prawdziwym hitem internetu. Czy jest szansa, że pojawi się także w Polsce?

Tureckie seriale zachwycają polskich widzów. Pokazują to wysokie wyniki oglądalności. Grono fanów telenowel z Turcji wyczekuje także wiele produkcji, których w polskiej telewizji jeszcze nie ma. Przeszukują internet, aby znaleźć odcinki z napisami. Jednym z przykładów jest serial Sen Çal Kapımı. W tłumaczeniu na język polski tytuł oznacza Zapukaj do moich drzwi. Za realizację odpowiada międzynarodowa marka FOX. Dlaczego telenowela jest tak popularna? Przede wszystkim jest bardziej kolorowa i zabawna niż większość innych tureckich seriali. To lekka historia o miłości dwóch młodych i pięknych osób. Główne role grają Hande Erçel oraz Kerem Bürsin, którzy na ekranie emanują ogromną chemią. Fani podejrzewają, że w rzeczywistości również są parą, jednak muszą to ukrywać, dopóki serial nie zjedzie z anteny. O czym jest Sen Çal Kapımı?

Seriale podobne do Więźnia miłości. Tureckie produkcje o miłości, które warto obejrzeć

Sen Çal Kapımı - fabuła

Główną bohaterką jest Eda. To młoda dziewczyna, która pochodzi z biednej rodziny. Jej marzeniem jest zdobycie dobrego wykształcenia. Na jej drodze pojawia się Serkan Bolat, bogaty przedsiębiorca, przez którego Eda miała stracić stypendium na studia wyższe. Mężczyzna znajduje jednak sposób na załagodzenie sytuacji. Proponuje opłacenie jej studiów, jeśli ta zdecyduje się udawać jego narzeczoną przez dwa miesiące. Choć początkowo Edzie nie podoba się pomysł, z czasem zmienia zdanie. Tak z nienawiści ich relacja powoli zaczyna zmieniać się w gorący romans. W ich życiu nie zabraknie jednak osób, które za wszelką cenę będą chcieli rozbić ich związek.

Kto gra w serialu?

W Sen Çal Kapımı można znaleźć aktorów, którzy znani są już polskim widzom. Hande Erçel występuje w dobrze znanym serialu Miłosne potyczki, który można oglądać na antenie TVP3. Także Kerem Bürsin pojawił się już na polskich ekranach za sprawą W sercu miasta, który w 2017 roku emitowało TVP1. W najnowszym tureckim hicie nie zabrakło też aktorki znanej z kultowego serialu Wspaniałe stulecie. Chodzi o Bige Önal, która w telenoweli o sultanie grała Ritę.

Czy będzie emisja w Polsce?

Sen Çal Kapımı to nowy serial. Jego emisja w Turcji nadal się nie skończyła. Dwugodzinne odcinki telenoweli emitowane są w każdą sobotę na tureckim kanale FOX. Do tej pory prawa do transmisji kupiła hiszpańska stacja Telecinco, która emituje serial pod nazwą Love is in the air. Widzowie z Hiszpanii mogą oglądać losy bohaterów w paśmie prime time, czyli tym z największą liczbą widzów. Informacje na temat emisji w Polsce nadal się nie pojawiły. Wcześniej tureckie produkcje telewizji FOX pokazywano w TV Puls, a więc istnieje możliwość, że serial o Edzie i Serkanie również pojawi się na polskich ekranach.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
NAJNOWSZE