Rojst - sezon 2. Czy będą kolejne odcinki serialu z Andrzejem Sewerynem?

2019-12-31 9:02
Rojst
Autor: screen youtube.com, kanał Planet Dark screen youtube.com

Rojst to bardzo mroczny kryminał, którego fabuła osadzona jest w Polsce lat 80. Serial jest produkcją oryginalną platformy Showmax i swoją premierę miał 19 sierpnia 2018. Emisja pierwszego, pięcioodcinkowego sezonu serialu zakończyła się 14 września. Jakie są dalsze plany odnośnie do wyreżyserowanego przez Jana Holoubka Rojstu? Czy zobaczymy kontynuację produkcji z Andrzejem Serwerynem i Dawidem Ogrodnikiem w rolach głównych?

Rojst - sezon 2. Czy będą kolejne odcinki serialu? Co już wiadomo o ewentualnej kontynuacji? Fabuła serialu dzieje się w fikcyjnym mieście położonym w zachodniej Polsce. Tutaj wraz z żoną przeprowadza się młody dziennikarz i rozpoczyna pracę w lokalnej gazecie. Miastem wstrząsa natomiast zbrodnia, w wyniku której ginie miejscowy działacz komunistyczny oraz prostytutka, z którą zostaje znaleziony.

Rojst - sezon 2. Czy będą kolejne odcinki serialu?

Wszystkie osoby, które widziały pięcioodcinkowy pierwszy sezon serialu, wiedzą, że cała zagadka kryminalna zostaje w nim wyjaśniona. Co więcej, fabuła została pokierowana w taki sposób, że w nowych odcinkach prawdopodobnie nie zobaczylibyśmy już Dawida Ogrodnika, który wciela się w postać Piotra Zarzyckiego. Niestety, jest jeszcze poważniejszy problem, który raczej przekreśla możliwość stworzenia dalszych odcinków serialu.

Rojst to serial oryginalny Showmaxu, a platforma zakończyła działalność w Polsce w styczniu 2019 roku. W grudniu tego samego roku część produkcji Showmax (w tym m.in. Rojst) trafiło na Netflix i tutaj można je obecnie obejrzeć. Nie oznacza to jednak, że Netflix nabył też prawa do kontynuowania serialu, dlatego wiele wskazuje na to, że Rojst pozostanie tzw. 'limited series' i zakończy się wyłącznie na jednym sezonie.

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
NAJNOWSZE