Rick i Morty - sezon 5 powstanie! Kiedy kolejne odcinki serialu?

2020-10-16 11:07 Alicja Wójcik
Rick i Morty
Autor: screen youtube.com, kanał hl1U0bxTHbY screen youtube.com

Rick i Morty, animowany serial dla dorosłych autorstwa Justina Roilanda i Dana Harmona, zdecydowanie wszedł już do kanonu. Produkcja, której fabuła skupia się na przygodach genialnego naukowca Ricka i jego wnuka Morty'ego, odbywających się w wielu wymiarach i na różnych galaktykach, zebrała miliony fanów na całym świecie. Mimo to po trzech sezonach serialu jego przyszłość była bardzo mocno niepewna.

Rick i Morty - sezon 5 potwierdzony. Co już wiadomo o kolejnych odcinkach? Kiedy premiera? Sezon 3 serialu zakończył się w październiku 2017 roku, a potem przez długi, długi czas widzowie nie mieli pojęcia, czy jest w ogóle jakakolwiek szansa na kolejne odcinki. Rozpoczęcie prac nad sezonem 4 zostało potwierdzone dopiero w maju 2018. Dobra wiadomość była jednak taka, że twórcy zapowiedzieli powstanie przynajmniej kolejnych 70 odcinków.

Rick i Morty - sezon 5. Kiedy premiera?

Zakładając, że kolejne sezony także będą mieć po 10 odcinków, możemy liczyć, że serial będzie kontynuowany przynajmniej do 10 sezonu włącznie. Mimo to twórcy cały czas wystawiają cierpliwość fanów na próbę. Sezon 4 rozpoczął się 10 listopada 2019, a odcinki emitowane były co tydzień. Jednak w 2019 roku otrzymaliśmy ich tylko 5, a kolejne pojawiły się dopiero w połowie 2020 roku.

Oznacza to, że sezon 5 najprawdopodobniej ukaże się dopiero w 2021 lub na początku 2022 roku. Pomijając rekordowo długą przerwę między 3 a 4, poprzednie odstępy między sezonami wynosiły ok. 1,5 roku, więc mimo zapowiedzianych nadchodzących - jeszcze przynajmniej 60 - nowych odcinków, musimy uzbroić się w cierpliwość. Zdecydowanie jest jednak na co czekać!

NAJNOWSZE