„Z Archiwum X” doczeka się reboota z różnorodną obsadą. Za sterami Ryan Coogler

i

Autor: 20th Television „Z Archiwum X” doczeka się reboota z różnorodną obsadą. Za sterami Ryan Coogler

Kultowe seriale

Pewnych świętości się nie tyka? „Z Archiwum X” doczeka się nowej wersji

2023-04-01 14:03

Kolejna kultowa produkcja doczeka się reboota. Tym razem padło na serial „Z Archiwum X”, który wywindował Davida Duchovnego i Gillian Anderson do statusu gwiazd szklanego ekranu. Odświeżona wersja ma mieć jednak znacznie bardziej różnorodną obsadę.

„Z Archiwum X” to jeden z tych seriali, o którym słyszał niemal każdy. Produkcja zadebiutowała na antenie FOXa w 1993 roku i bawiła nas przez kolejnych dziewięć lat, by następnie wrócić kilkakrotnie zarówno w formie serialu, jak i filmów. Wydawać by się mogło, że na tym nasza przygoda z Mulderem i Scully się zakończy, zwłaszcza, że Gillian Anderson zapewniała o zamknięciu tego rozdziału. Okazuje się jednak, że nic bardziej mylnego.

„Z Archiwum X” doczeka się nowej wersji. Na scenę wkroczy nowa obsada?

Na słowa Anderson twórca serialu, Chris Carter, zareagował krótkim, acz treściwym – myślę, że „Z Archiwum X” ma jeszcze wiele historii do opowiedzenia, z Gillian albo bez niej. Zasugerował tym samym możliwość powstania kolejnych odsłon, aczkolwiek zakładano wówczas, że chodzi o kontynuację. Teraz wyprowadził nas z błędu.

Z okazji 30. rocznicy powstania serialu, Carter wziął udział w programie „On the Coast with Gloria Macarenko”, gdzie zapowiedział powstanie rebootu serialu ze znacznie bardziej różnorodną obsadą.

Właśnie rozmawiałem […] Ryanem Cooglerem, który zamierza wziąć na warsztat „Z Archiwum X” z bardziej różnorodną obsadą. Będzie miał dużo pracy, bo poruszyliśmy przecież wiele tematów – wyznał Chris Carter.

Ryan Coogler to dobrze znany reżyser, który powołał do życia „Czarną Panterę” i „Creeda”. Podkreślenia wymaga jednak fakt, iż nikt nie potwierdził rewelacji Cartera, a – jak podaje serwis TVLine – włodarze studia 20th Television, odpowiedzialnego za dotychczasowe odsłony „Z Archiwum X”, odmówili komentarza.

Rozpoznasz polskie filmy i seriale po kultowych cytatach? QUIZ dla prawdziwych znawców!

Pytanie 1 z 8
Zacznijmy od czegoś prostego. Z jakiego filmu pochodzi ten cytat: "A historii tego swetra i tak byś nie zrozumiał"?
PREQUEL, SEQUEL, SPIN-OFF… Co to jest? O co w tym chodzi? | To Się Kręci #1
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE