Paszporty Polityki 2021 - transmisja online i TV, godzina, powtórka

2021-01-26 12:59 AW
Paszporty Polityki
Autor: Piotr Molecki/East News

Paszporty Polityki to nagrody przyznawane przez tygodnik Polityka od 1993 roku. W tym roku gala wręczenia Paszportów Polityki odbędzie się już po raz 28. Pomysłodawcą tej nagrody był zmarły w 2017 roku Zdzisław Pietrasik, szef działu kulturalnego Polityki. Paszporty Polityki zwykle, choć nie zawsze, przyznawane są młodym, debiutującym twórcom, dla których to wyróżnienie może okazać się przepustką do kariery w świecie kultury.

Paszporty Polityki 2021 - transmisja online i TV, godzina, powtórka. Kiedy i o której oglądać galę wręczenia nagród? Paszporty Polityki zostaną wręczone w siedmiu kategoriach, a, jak czytamy na stronie wydarzenia, za nominacje odpowiadają krytycy i akademicy, którzy zajmują się poszczególnymi dziedzinami.

Paszporty Polityki 2021 - transmisja online i TV, godzina, powtórka

Tegoroczna gala wręczenia Paszportów Polityki odbędzie się we wtorek 26 stycznia, a transmisja rozpocznie się o godzinie 20:15. W telewizji transmitować ją będzie TVN, online będzie można oglądać ją natomiast za pośrednictwem platformy Player, a także na facebookowym profilu Paszportów Polityki. Nie jest przewidywana telewizyjna powtórka transmisji, jednak z pewnością retransmisję będzie można ponownie obejrzeć online po zakończeniu wydarzenia. Za osiągnięcia z roku 2020 do Paszportów Polityki nominowani zostali:

  • FILM: Maciej Cuske, Piotr Domalewski, Jan Holoubek
  • TEATR: Maciej Pesta, Jędrzej Piaskowski i Hubert Sulima, Teatr 21
  • LITERATURA: Igor Jarek, Mira Marcinów, Patrycja Sikora
  • SZTUKI WIZUALNE: Małgorzata Mirga-Tas, Karol Palczak, Joanna Piotrowska
  • MUZYKA POWAŻNA: Ania Karpowicz, Krystian Lada, Martyna Pastuszka
  • MUZYKA POPULARNA: 1988, Marek Pędziwiatr, Siksa
  • KULTURA CYFROWA: Different Tales, One More Level, Ovid Works
ESKA XD #014
NAJNOWSZE