Papież Franciszek

i

Autor: AP/Associated Press/East News

Pasterka z Watykanu - TRANSMISJA. O której i gdzie oglądać mszę z udziałem papieża?

2022-12-23 14:03

Uczestnictwo w pasterce to dla milionów katolików na całym świecie symbol Bożego Narodzenia. Msza święta odprawiana w nocy z 24 na 25 grudnia przyciąga prawdziwe tłumy. Ci, którzy nie będą mogli wybrać się do kościoła, tradycyjnie mogą zobaczyć transmisję na żywo prosto z Watykanu z udziałem papieża Franciszka. Pasterka w TV rozpocznie się nieco wcześniej. Gdzie i o której oglądać?

Pasterka 2022 w TV z Watykanu - transmisja na żywo to idealna alternatywa dla wszystkich wiernych, którzy nie mają możliwości pojawienia się na mszy świętej w swojej parafii. Boże Narodzenie jest jednym z najważniejszych świąt w całym roku liturgicznym, a uczestnictwo we mszy świętej jest w tych dniach obowiązkowe. Wiele osób decyduje się zatem na udział właśnie w pasterce, która odprawiana jest w nocy z 24 na 25 grudnia. Zdecydowanie najbardziej kultową i najpopularniejszą pasterką na całym świecie jest ta odprawiana corocznie na pamiątkę wydarzeń zapisanych w Ewangelii w Bazylice św. Piotra w Watykanie, której przewodzi sam papież Franciszek. Transmisja prosto ze Stolicy Apostolskiej zaczyna się wcześniej niż o 00:00.

Listy do M. 3, Grinch i To właśnie miłość - świąteczne HITY w TVP, TVN i Polsat. Co w TV na święta?

Najlepsze świąteczne piosenki. Dzięki nim poczujesz magię świąt

Pasterka w TV - transmisja

Uroczysta pasterka z Watykanu z udziałem papieża Franciszka co roku gromadzi miliony przed telewizorami. To zdecydowanie jeden z najbardziej doniosłych elementów celebracji Bożego Narodzenia. I w tym roku nie zabraknie transmisji pasterki w telewizji. Jej start przewidziano na godzinę 19:25. Pasterkę z Watykanu będzie można obejrzeć na antenie TVP1.

Sonda
Wybierasz się na pasterkę?