Pamiętacie starszą parę z Titanica? Ich historia wydarzyła się naprawdę i jest jeszcze bardziej poruszająca

2020-07-02 17:06 aw
Titanic
Autor: screen youtube.com, kanał Janie94 screen youtube.com

Film Titanic, który wszedł na ekrany kin w 1997 roku, do dziś ma status kultowego. Udało mu się nie tylko zgarnąć 11 Oscarów, ale także jako pierwszy film w historii zarobił ponad miliard dolarów. Z pewnością przyczynił się do tego fakt, że twórcą filmu jest James Cameron, który do swoich produkcji przygotowuje się latami, a każda z nich powstaje z niesamowitym rozmachem.

Titanic - scena ze starszą parą obejmującą się na łóżku jest inspirowana prawdziwą historią dwojga ludzi, którzy zginęli w katastrofie statku. Jest ona nie tylko wręcz trudna do uwierzenia, ale także nieprawdopodobnie chwyta za serce. Z racji tego, że fabuła Titanica skupia się na parze fikcyjnych osób, często zapominamy, że ta tragedia wydarzyła się naprawdę.

Titanic - historia starszej pary wydarzyła się naprawdę

Każdy fan Titanica z pewnością pamięta poruszającą scenę pokazującą starszą parę obejmującą się z przerażeniem na łóżku, gdy pokład statku zalewała woda. Okazuje się, że nie byli to zupełnie przypadkowi ludzie. Ta scena zainspirowana jest historią pary Amerykanów, Idy i Isidora Strauss, współwłaścicieli domu towarowego Macy's, którzy byli jednymi z dziesiątków ludzi znajdujących się na pokładzie Titanica.

Zgodnie z zeznaniami świadków, którzy przeżyli katastrofę, Ida i Isidor Strauss byli widziani wraz ze swoją pokojówką koło jednej z szalup. Oficer zarządzający umieszczaniem ludzi w łodziach ratunkowych zaproponował im miejsce w jednej z nich, jednak Isidor, widząc, ile kobiet i dzieci znajduje się jeszcze na statku, odmówił wejścia na pokład - chciał jednak, aby uratowała się jego żona. Ida nie zgodziła się opuścić swojego męża, mówiąc: 'Przeżyliśmy wspólnie tyle lat. Gdzie ty, tam ja'. Ida i Isidor byli małżeństwem przez 41 lat i doczekali się siedmiorga dzieci. Co ciekawe, scena, gdy Ida wypowiada do swojego męża te poruszające słowa, miała znaleźć się w filmie, ostatecznie jednak została wycięta. Można zobaczyć ją poniżej:

Filmy dla młodzieży - najlepsze filmy o nastolatkach.

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.

NAJNOWSZE