OSCARY - filmy, które zdobyły najwięcej statuetek. Widzieliście wszystkie?

2019-02-01 14:10
Oscary
Autor: ROBYN BECK/AFP/EAST NEWS Oscary

Oscary - które filmy zdobyły najwięcej nagród Amerykańskiej Akademii Filmowej? Sprawdźcie, które produkcje mogą poszczycić się największą liczbą statuetek. Oglądaliście je wszystkie?

Oscary to coroczna, najbardziej prestiżowa nagroda filmowa, która przyznawana jest przez Amerykańską Akademię Sztuki i Wiedzy Filmowej. W tym roku 91. ceremonia rozdania Oscarów odbędzie się 24 lutego 2019 roku. Pierwsza gala rozdania nagród odbyła się w 1929 roku. Dotychczas tylko trzem filmom udało się zdobyć największą możliwą liczbę oscarowych statuetek. Jesteście ciekawi, które to filmy? Każdy prawdziwy kinoman powinien choć raz obejrzeć każdy film z poniższej listy.

Oscary 2019 - nominacje. Pełna lista filmów, które powalczą o nagrodę Akademii Filmowej

OSCARY: Ben-Hur

Ben-Hur to film, który przenosi widza do czasów rzymskich w Judei. Wygnany z kraju przez swojego przyjaciela izraelski książę spotyka na pustyni Chrystusa. Nauki Jezusa odmieniają życie bohatera. Ben-Hur zdobył jedenaście statuetek w trakcie 32. ceremonii wręczenia Oscarów w 1960 roku.

OSCARY: Titanic

Rok 1912, brytyjski statek Titanic wyrusza w swój dziewiczy rejs do USA. Na pokładzie emigrant Jack przypadkowo spotyka arystokratkę Rose, w której się zakochuje ze wzajemnością. Film otrzymał jedenaście Oscarów w 1998 roku.

OSCARY: Władca Pierścieni: Powrót króla

Zwieńczenie filmowej trylogii wg powieści Tolkiena. Aragorn jednoczy siły Śródziemia, szykując się do bitwy, która ma odwrócić uwagę Saurona od podążających w kierunku Góry Przeznaczenia hobbitów. Film zgarnął 11 Oscarów w 2004 roku. 

OSCARY: Ich noce

Cyniczny dziennikarz i córka milionera spotykają się w drodze do Nowego Jorku. Powoli kiełkuje między nimi miłość. Film otrzymał w 1935 roku 5 Oscarów.

OSCARY: Lot nad kukułczym gniazdem

Historia złodzieja, szulera i chuligana, który, by uniknąć więzienia, udaje niepoczytalność. Trafia do szpitala dla umysłowo chorych, gdzie twardą ręką rządzi siostra Ratched. W 1976 roku Lot nad kukułczym gniazdem zdobył 5 statuetek Oscara.

OSCARY: Milczenie owiec

Seryjny morderca i inteligentna agentka łączą siły, by znaleźć przestępcę obdzierającego ze skóry swoje ofiary. Film Milczenie owiec otrzymał w 1992 roku 5 Oscarów.

NAJNOWSZE