Oscary 2021 - najlepsza aktorka. Kto wygra? Eksperci typują zwyciężczynię

2021-04-07 14:54 AR
Oscary - statuetka
Autor: libreshot.com, CC0 Public Domain

Oscary 2021 już za dwa tygodnie, a więc fani kina zastanawiają się już, kto może zgarnąć złote statuetki. Najwięcej emocji wywołują trzy kategorie - najlepszy film, najlepszy aktor i najlepsza aktorka. W tym roku o nagrodę walczy kilka utalentowanych aktorek. Eksperci ocenili już, która z nich ma największą szansę na nagrodę.

Oscary 2021 wyjątkowo odbędą się w kwietniu. Powodem jest oczywiście pandemia koronawirusa. Jednak dłuższe oczekiwanie na uroczystą galę sprawia, że emocje i oczekiwania są jeszcze większe. Rozpoczęły się już dyskusje, która aktorka zgarnie statuetkę. Według ekspertów tym razem nie ma jednej faworytki. Co najmniej trzy nominowane mogą liczyć na Oscara. Mimo tego największe szanse wydaje się mieć Carey Mulligan. 35-letnia aktorka może zostać nagrodzona za rolę w filmie Obiecująca. Młoda. Piękna. Na drugim miejscu stawiana jest dobrze wszystkim znana Viola Davis, która nominowana jest za Ma Rainey: Matka bluesa. Może to być jej druga złota statuetka. Duże szanse na nagrodę ma także Andra Day, którą doceniono za kreację w The United States Vs. Billie Holiday.

Eska XD #019 - życie jak w serialu

Oscary 2021 - najlepsza aktorka. Czarny koń stawki

Choć to Carey Mulligan, Viola David i Andra Day według ekspertów mają największe szanse na Oscara, w stawce nominowanych pojawiła się także aktorka Frances McDormand. To jedna z ulubienic amerykańskiej akademii filmowej. Dodatkowo nominowana jest za rolę w filmie Nomadland, który ma największe szanse w kategorii najlepszy film. To właśnie ona może zaskoczyć i pokonać trzy faworytki. Eksperci bez szans pozostawiają piątą nominowaną - Vanessę Kirby. Aktorkę nominowano za film Cząstki kobiety.

Oscary 2021 - kiedy, godzina, gdzie oglądać

Ceremonia rozdania nagród Akademii Filmowej odbędzie się w niedzielę 25 kwietnia. Jak co roku, gala zostanie zorganizowana w teatrze Dolby Theatre w Los Angeles. Nie ma jeszcze oficjalnej informacji na temat godziny transmisji, ale najprawdopodobniej będzie to około godziny 2:00. Realizacją telewizyjną wydarzenia zajmuje się amerykańska stacja ABC. W Polsce galę będzie można zobaczyć na Canal+.

NAJNOWSZE