Oscary

i

Autor: AFP/EAST NEWS

Oscar 2021 - najlepszy film. Przewidywania ekspertów, pierwsi faworyci

2021-03-16 15:14

Oscary 2021 już w kwietniu. W poniedziałek 15 marca ogłoszono oficjalną listę nominowanych. W najważniejszej kategorii, czyli "Najlepszy film", o złotą statuetkę powalczy osiem produkcji. Rozdanie najbardziej prestiżowych nagród filmowych na świecie budzi wiele emocji, a więc eksperci już zaczęli typować, kto zgarnie nagrodę. Jaki film według nich ma największe szanse?

Spekulacje na temat nadchodzącej gali rozdania Oscarów już się rozpoczęły. Kinomaniacy oraz eksperci z branży rozpoczęli już swoje typowania. W tym roku o złotą statuetkę za najlepszy film walczy osiem propozycji. Są to Judas and the Black Messiah, Mank, Minari, Nomadland, Obiecująca. Młoda. Kobieta., Ojciec, Proces Siódemki z Chicago oraz Sound of Metal. Opinie większości są takie same: największe szanse na Oscara ma film Nomadland. Główną rolę gra jedna z najbardziej docenianych aktorek w branży Frances McDormand. Wciela się w kobietę po sześćdziesiątce, którą spotyka tragedia. W wyniku recesji straciła cały swój dorobek życiowy, łącznie z domem. Bez dachu nad głową postanawia rozpocząć wędrowne życie współczesnego nomady. Reżyserem filmu jest pochodząca z Chin Chloé Zhao. Film dostał już Złotego Globa za najlepszy dramat. Jakie filmy mają jeszcze szansę na Oscara?

Filmy akcji - TOP 10 filmów trzymających w napięciu

Proces Siódemki z Chicago - fabuła, obsada

Eksperci uważają, że innym filmem z ogromnymi szansami na Oscara w kategorii najlepszy film, jest Proces Siódemki z Chicago. Produkcja w reżyserii Aarona Sorkina przedstawia historię protestu podczas Krajowej Konwencji Demokratycznej w USA w 1968 roku. Początkowo były to pokojowe działania, jednak z czasem przerodziły się w brutalne starcie z policją. Skutkiem tego był jeden z najgłośniejszych procesów w historii. W obsadzie znaleźli się Sacha Baron Cohen, Joseph Gordon-Levitt, Eddie Redmayne i Michael Keaton. Film można obejrzeć na Netflixie.

Minari - kolejny sukces Korei Południowej?

W 2020 roku na ceremonii rozdania Oscarów triumfował koreański film Parasite. Był to historyczny moment. Niewykluczone, że tym razem wydarzy się podobna sytuacja. Minari to film amerykański, jednak zrobiony przez koreańskich twórców, zagrany przez koreańskich aktorów oraz nakręcony w języku koreańskim. Opowiada o losach rodziny z Korei Południowej, która postanawia spełnić swój amerykański sen. Z tego powodu wyprowadzają się do stanu Arkansas, gdzie zakładają farmę. Ma to być jeden z największych kandydatów do Oscara. 

Sonda
Oscary 2021 - najlepszy film. Kto wygra?