Pozłacany wiek

i

Autor: Materiały prasowe HBO

Nowy serial HBO "Pozłacany wiek" już w styczniu! O czym będzie?

2021-11-29 16:33

Już można obejrzeć zwiastun nowej produkcji HBO „Pozłacany wiek”. W serialu kostiumowym twórcy „Downton Abbey” zobaczymy m.in. Cynthię Nixon i Christine Baranski. Premiera w styczniu 2022 r. O czym opowiada dziewięcioodcinkowy serial?

Nowy serial HBO "Pozłacany wiek" już w styczniu! O czym będzie? Pozłacany wiek to serial, który ma 9 odcinków i został napisany przez Juliana Fellowesa oraz Sonję Warfield. Amerykański pozłacany wiek był okresem ogromnych przemian gospodarczych i idących za nimi konfliktów, tworzących się między tymi, którzy woleli stare, sprawdzone podejściem a zwolennikami zupełnie nowych systemów i rozwiązań. To był też czas wielkich fortun – tych zdobytych i utraconych. 

Pozłacany wiek - o czym jest?

Akcja serialu HBO Pozłacany wiek rozpoczyna na tle tej transformacji, w 1882 roku, gdy po śmierci ojca młoda Brook (Louisa Jacobson) przeprowadza się z rolniczej Pensylwanii do Nowego Jorku, aby tam zamieszkać z bogatymi ciotkami Agnes van Rhijn (Christine Baranski) oraz Adą Brook (Cynthia Nixon). Spędzając czas w towarzystwie Peggy Scott (Denée Benton), początkującej pisarki, która szuka pretekstu, aby zacząć wszystko od nowa, Marian przypadkowo zostaje uwikłana konflikt między jedną z ciotek, dziedziczką starej fortuny, a jej bogatymi sąsiadami - bezwzględnym potentatem kolejowym i jego ambitną żoną - Georgem (Morgan Spector) i Berthą Russellami (Carrie Coon). Czy w świecie stojącym u progu nowoczesności Marian dostosuje się do obowiązujących reguł społecznych, czy będzie jednak szukać swojej własnej drogi?

Pozłacany wiek - kiedy premiera?

Premiera serialu HBO Pozłacany wiek (The Gilded Age) odbędzie się 25 stycznia w HBO GO.

Pozłacany wiek - zwiastun

Elif VS Zapukaj do moich drzwi [POJEDYNEK SERIALI] | ESKA XD - Hotplota #36