Nieplanowane - o czym jest film na podstawie pamiętnika Abby Johnson? Zwiastun, obsada, premiera

2019-11-07 13:07
Nieplanowane
Autor: screen youtube.com, kanał Rafael Film screen youtube.com

Nieplanowane to oparta na prawdziwych wydarzeniach historia Abby Johnson, którą spisała w pamiętniku o tym samym tytule. Powieść ukazała się w 2010 roku i w naszym kraju przeszła raczej bez echa. Głośno jest natomiast o filmie Nieplanowane, który na ekrany kin trafił w 2019 roku. Produkcja ta wywołała sporą dyskusję w mediach ze względu na kontrowersyjny temat aborcji, który porusza.

Nieplanowane - o czym jest film na podstawie powieści Abby Johnson? Premiera, obsada, zwiastun - zbieramy najważniejsze informacje o filmie. Czy warto wybrać się do kina? W Polsce Nieplanowane dystrybuuje RAFAEL FILM, a jak czytamy na stronie, zajmuje się on 'wspieraniem obrazów, których scenariusz oparto o wartości ewangeliczne'.

Nieplanowane - o czym jest film?

Film przedstawia prawdziwą historię byłej działaczki organizacji Planned Parenthood, Abby Johnson. Planned Parenthood to organizacja non-profit zajmująca się m.in. propagowaniem świadomego rodzicielstwa, edukacji seksualnej oraz dostępu do legalnej i bezpiecznej aborcji. Johnson pracowała w klinice Planned Parenthood w rodzinnym Teksasie, jednak zrezygnowała w 2009 roku po pięciu latach na stanowisku dyrektora i dołączyła do ruchów antyaborcyjnych.

Nieplanowane - kiedy premiera?

Film trafił do kin 1 listopada 2019, jednak, jak na swojej stronie sam przyznaje dystrybutor, nie wiadomo, jak długo będzie dostępny.

Nieplanowane - obsada

W rolę Johnson wciela się Ashley Bratcher, a postać jej męża Douga zagrał Brooks Ryan. Oprócz nich w filmie występują także m.in.:

  • Robia Scott 
  • Jared Lotz
  • Emma Elle Roberts 
  • Robin DeMarco
  • Robert Thomason 
  • Tina Toner 

Nieplanowane - zwiastun

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
NAJNOWSZE