Nie żyje David Prowse. Filmowy Darth Vader miał 85 lat

2020-11-29 11:50 kg
David Prowse
Autor: PIERRE-PHILIPPE MARCOU/AFP/East News

Pod koniec listopada 2020 roku media obiegła bardzo smutna wiadomość. Zmarł David Prowse, aktor, który wcielił się w rolę lorda Vadera w sadze Gwiezdne Wojny. Gwiazdor miał 85 lat.

Nie żyje David Prowse. Filmowy Darth Vader miał 85 lat. David Prowse zmarł w sobotę, 28 listopada 2020 roku. Informację o jego odejściu potwierdził agent aktora, Thomas Bowington. W oficjalnym komunikacie napisał:

Niech moc będzie z nim zawsze! Chociaż słynął z grania wielu potworów - wszyscy, którzy znali Dave'a i pracowali z nim wiedzą, że był bohaterem

David Prowse urodził się 1 lipca 1935 roku w Bristolu. Był aktorem filmowym, kulturystą oraz sztangistą. Największą popularność przyniosła mu rola Dartha Vadera w filmach z serii Gwiezdne wojny, do której został zaangażowany za sprawą wzrostu (Prowse miał aż 201 centymetrów wzrostu) i imponującej sylwetki. W produkcji nie słyszeliśmy jednak jego głosu - postać Dartha była dubbingowana przez Jamesa Earla Jonesa. Prowse miał na koncie występy w takich produkcjach jak: Casino Royale, Horror Frankensteina, Mechaniczna pomarańcza, Cyrk wampirów, Doktor Who czy też The Benny Hill Show. Zmarł 28 listopada 2020 roku, w wieku 85 lat.

NAJNOWSZE