Nie oglądaj się (2010) KINO

2010-09-15 9:57
Foto
Autor: eska.pl/cinema Ilustracja zastępcza

Sophie Marceau i Monica Bellucci - wybitnie elektryzujący duet!

W pełnym suspensu i zaskakujących zwrotów akcji thrillerze, spotykają się w obsadzie dwie znakomite aktorki, regularnie wygrywające rankingi najpiękniejszych kobiet świata. Sophie Marceau i Monica Bellucci to duet, o którym mógłby marzyć niejeden reżyser.

Pisarka Jeanne (Sophie Marceau), przykładna żona, matka dwójki dzieci, jest pochłonięta swoją najnowszą powieścią. Niespodziewanie wokół niej zaczyna zmieniać się rzeczywistość... Najpierw ulegają niemal niezauważalnej przemianie drobne detale, potem transformacji podlega jej ciało.

Zaniepokojona, szuka wsparcia wśród bliskich. Jednak nikt z otoczenia Jeanne nie potwierdza tych zmian. Rodzina jest przekonana, że obsesja bierze się ze stresu, przepracowania i pisarskiej fantazji.

Jeanne niemal wierzy, że mają rację. Aż do dnia, w którym wśród szpargałów swojej matki odkrywa zdjęcie. Fotografia naprowadza ją na ślad pewnej Włoszki. Od tej chwili nic już nie jest oczywiste. Odmieniona Jeanne odkrywa tajemniczą przeszłość i sekrety swojej tożsamości.


Nie oglądaj się teraz/ Ne te retourne pas (thriller psych, Francja, Belgia, Włochy,2009, 110 min)
premiera: 17 września 2010 (Polska) 2010-09-17 16 maja 2009 (Świat)

reżyseria: Marina de Van
obsada: Monica Bellucci, Sophie Marceau, Andrea Di Stefano, Didier Flamand
NAJNOWSZE