Netflix zmniejsza jakość streamu wideo. Co się zmieni?

2020-03-21 18:08
Reed Hastings
Autor: Bartosz KRUPA/East News

Z powodu pandemii i zagrożenia koronawirusem ludzie zostają w domach, a to przekłada się na zwiększenie korzystania z serwisów streamingowych i VOD takich jak HBO GO, Player, Prime Video czy Netflix. O ile niewychodzenie z domu jest zdecydowanie wskazane, okazało się, że wzmożone korzystanie z usług platform streamingowych wpłynęło na spadek przepustowości łączy internetowych.

Netflix zmniejsza jakość streamu wideo. Co się stanie i dla kogo ta zmiana może być dotkliwa? O takie działanie zaapelował na Twitterze Thierry Brenton, komisarz ds. rynku wewnętrznego w Unii Europejskiej. Na jego apel odpowiedział CEO Netflixa, Reed Hastings, który zdecydował się wcielił zmiany w życie.

Netflix zmniejsza jakość streamu wideo

Jak podaje serwis BBC, Hasting zapowiedział, że na 30 dni nieznacznie zmniejszy się jakość obrazu dla użytkowników Netflixa w Europie. Wprowadzona zmiana ma nie być mocno odczuwalna, a pozwoli zmniejszyć ilość użycia danych aż o 25%. W ofercie Netflixa dostępny jest również abonament, który pozwala użytkownikom oglądać wideo w jakości 4K, jednak, jak podkreśla BBC, dla osób, które go wykupiły, nadal będzie ona dostępna.

W marcu biblioteka platformy powiększyła się o kilka długo wyczekiwanych filmów. Na Netflix można obejrzeć już m.in. film Proceder, który jest biografią zmarłego w 2018 rapera Tomasza Chady. 20 marca na platformie premierę miał także horror W lesie dziś nie zaśnie nikt, którego premiera kinowa, zaplanowana pierwotnie na 13 marca, nie mogła się odbyć.

Filmy, których jeszcze nie widziałeś. Te tytuły warto nadrobić: #zostańwdomu

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.

NAJNOWSZE