Guillermo del Toro

i

Autor: AMPAS/Zuma / SplashNews.com/East News

Netflix zabiera się za Frankensteina. W obsadzie same gwiazdy, za kamerą laureat Oscara

2023-03-17 14:55

Guillermo del Toro i Netflix nie powiedzieli jeszcze ostatniego słowa. Wszystko wskazuje na to, że laureat tegorocznego Oscara bierze się teraz za Frankensteina. W obsadzie ma pojawić się gwiazdor Spider-Mana i jeszcze kilka innych gwiazd. Czy nowy film powtórzy sukces Pinokia?

Guillermo del Toro to twórca, którego raczej nikomu przedstawiać nie trzeba. Ostatnio znowu pokazał, że ciągle potrafi robić dobre kino, czego przykładem jest netfliksowy "Pinokio". Produkcja zdobyła złotego rycerzyka na Oscarach 2023 za najlepszy długometrażowy film animowany. To oczywiście nie pierwsza statuetka twórcy, a w swoim dorobku ma ich łącznie aż 23! Dlatego nie powinno dziwić, że nadchodzący projekt o Frankensteinie wiąże się z ogromnymi oczekiwaniami ze strony widzów. No właśnie, czego się spodziewać i co już wiemy?

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Barry Keoghan złoczyńcą w „Gladiatorze 2”? Gwiazdor „Duchów Inisherin” z nową rolą

OSCARY 2023 to chyba jakiś żart! Co się wydarzyło na gali filmowej? | To Się Kręci #11

Nadchodzi nowa wersja Frankensteina

Po pierwsze, nową wersje Frankensteina nakręci Guillermo del Toro, co już jest gwarantem jakości i niebanalnego spojrzenia na kultowego bohatera. Po drugie, trójka niezwykle popularnych aktorów ma za sobą spotkanie z reżyserem i wyraziła chęć wzięcia udziału w tym projekcie. W filmie maja wystąpić, m.in. Andrew Garfield, Oscar Isaac i Mia Goth. Co ciekawe, Del Toro od kilku lat ma już tę historię w swojej głowie i często o niej wspominał, jednak dopiero teraz pojawił się budżet i szansa na realizację. Szczegóły interpretacji nie są znane, ponieważ scenariusz dopiero jest na etapie pisania. Wiemy za to, że produkcja pojawi się na Netfliksie. Szykuje się kolejna nominacja do Oscara? Przekonamy się już wkrótce.

Jak dobrze znasz największe oscarowe hity? Quiz

Pytanie 1 z 7
Pierwsza ceremonia wręczenia Oscarów odbyła się w 1929 roku. Zwyciężył wówczas film…
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE