Kabaret Neo-Nówka

i

Autor: AKPA Neo-Nówka - członkowie popularnej grupy kabaretowej.

Neo-Nówka - członkowie. Kim są artyści z popularnego kabaretu? Co o nich wiadomo?

2022-09-13 14:38

Neo-Nówka to jedna z najpopularniejszych grup kabaretowych w Polsce. Od wielu lat widzowie mogą oglądać ich w kabaretonach i na festiwalach. Bilety na ich występy sprzedają się wyśmienicie. Mimo tego, wiele osób nie wie, kim są członkowie zespołu. Oto najważniejsze informacje na temat kabaretu Neo-Nówka.

Kabarety są w naszym kraju bardzo popularne. To już wieloletnia tradycja, że w weekendowe wieczory telewizje dają nam dawkę dobrego humoru. Grupy kabaretowe występują także na ważnych festiwalach w czasie specjalnych komediowych wieczorów. Jednym z najpopularniejszych kabaretów w Polsce jest Neo-Nówka. Powstali w 2000 roku, a ich kariera szybko się rozwinęła. Przez wiele lat w zespole występowało wielu aktorów. W skład wchodzili Łukasz Bielecki, Marta Litkowska, Łukasz Iwaniuk, Ewa Herman-Wrzosek, Sławomir Moczulski i Michał Paszczyk. Jednak kto aktualnie wchodzi w skład Neo-Nówki? Oto członkowie.

ZOBACZ TAKŻE: Taniec z Gwiazdami 13 - wszystkie pary. Kto, z kim tańczy w programie? [JESIEŃ 2022]

HEJT NA WF, JAKUB GRABOWSKI, SEKRETY MUNDIALU, ILE PALI CZOŁG | ESKA XD #057

Neo-Nówka - członkowie. Kim są?

Roman Żurek - założyciel grupy Neo-Nówka. Urodził się 11 sierpnia 1975 roku, a z wykształcenia jest historykiem. Jego najpopularniejszą rolą w kabarecie jest Janina, słuchaczka Radia Maryja. Występował też w improwizowanym serialu Spadkobiercy.

Michał Gawliński - absolwent fizyki, który został satyrykiem. Urodził się 29 września 1981. Do Neo-Nówki trafił w 2001, czyli rok po zakończeniu zespołu. Jego najsłynniejszą rolą jest Luśka Paciaciakowa, pracownica urzędu.

Radosław Bielecki - jest nie tylko artystą kabaretowych, ale też filmowcem i dziennikarzem. Urodził się 15 września 1978 roku. W kabarecie Neo-Nówka występuje od 2008 roku, a więc jest członkiem z najkrótszym stażem. Wcześniej pracował w radiu i w redakcjach gazet. Był też wokalistą lidzbarskiego zespołu Pulsar.