Nasz Nowy Dom 15.04.2021 Wola Burzecka. Metamorfoza domu pani Barbary i pana Piotra

2021-04-14 17:03 Alicja Wójcik
Nasz Nowy Dom
Autor: Materiały Prasowe

W kolejnym odcinku przeniesiemy się na Lubelszczyznę do wsi Wola Burzecka. W niewielkim, zniszczonym domu mieszkają państwo Barbara i Piotr wraz z trzyletnią wnuczką Oliwką. Mama dziewczynki, nie interesuje się nią, a jej tata zginął w wypadku. Dziadkowie sprawują tymczasową opiekę nad dziewczynką, ale boją się, że ze względu na warunki mieszkaniowe mogą zostać rozdzieleni. Oliwka nie ma własnego łóżka, nie mówiąc o swoim pokoju.

Nasz Nowy Dom 15.04.2021 Wola Burzecka. Metamorfoza domu pani Barbary i pana Piotra. Dom ogrzewany jest za pomocą niebezpiecznych pieców. Dach pokrywa szkodliwy eternit. W domu nie ma ciepłej wody, łazienka jest mała i nieocieplona. Przed kąpielą rodzina nagrzewa pomieszczenie elektrycznym grzejnikiem.

Nasz Nowy Dom 15.04.2021 Wola Burzecka. Metamorfoza domu pani Barbary i pana Piotra

Nie ma też właściwego szamba. Pan Piotr pracuje na budowie, ale ma coraz większe problemy ze zdrowiem. Rozpoczął prace naprawcze w domu, ale widać, że nie starcza mu sił i środków. Marzeniem pani Barbary i pana Piotra jest takie wyremontowanie domu, aby Oliwka miała odpowiednie warunki do życia i mogła zostać z kochającymi dziadkami. Sytuacja jest naprawdę ciężka.

Nasz Nowy Dom 14-15.04. Ekipa remontowa spieszy na pomoc kolejnym rodzinom
NAJNOWSZE