Nasz Nowy Dom 13.05.2021 Dąbrówka Starzeńska. Metamorfoza domu pani Jadwigi

2021-05-13 17:06 AW
Nasz Nowy Dom
Autor: Materiały Prasowe

We czwartek przeniesiemy się do wsi położonej jeszcze wyżej. W Dąbrówce Starzeńskiej u szczytu górskiego zbocza stoi mały drewniany domek pani Jadwigi. Kobieta wróciła tu ze swoją jedenastoletnią córką Martyną z ośrodka interwencyjnego, do którego uciekła przed agresywnym mężem alkoholikiem. Pani Jadwiga zdobyła się na odwagę, wystąpiła o rozwód, a ojciec dziewczynki otrzymał nakaz eksmisji. Martynka najbardziej boi się tego, że mężczyzna kiedyś wróci i będzie chciał zrobić im krzywdę. Teraz mama z córką próbują ułożyć sobie życie na nowo.

Nasz Nowy Dom 13.05.2021 Dąbrówka Starzeńska. Metamorfoza domu pani Jadwigi. Nie jest im łatwo. Ze względu na leczoną depresję i związaną z nią nadwagę, pani Jadwiga ma problem ze znalezieniem pracy. Ledwo wiąże koniec z końcem. Utrzymuje się z zasiłków, trochę pomaga jej koleżanka. W tej sytuacji nie ma szans na odłożenie środków na remont. A ten naprawdę jest konieczny. 

Nasz Nowy Dom 13.05.2021 Dąbrówka Starzeńska. Metamorfoza domu pani Jadwigi

Bale, z których wybudowany jest dom, są spróchniałe, nie ma kanalizacji ani szamba. Toaleta jest na zewnątrz, a mama i córka myją się w misce. Na podłodze nie ma wylewki, przez dziurawe ściany i okna do środka wdziera się chłód. Za źródła ciepła służą stary piec kaflowy i kuchnia, w której trzeba palić nawet latem, ponieważ ogrzewa również wodę doprowadzoną do jedynego kranu. Martyna nie tylko nie ma swojego pokoju, ale nawet łóżka. Śpi z mamą na rozkładanym fotelu, a uczy się przy niewielkim stole ustawionym w rogu pokoju. Wielkim marzeniem dziewczynki jest zaproszenie do siebie koleżanek, ale nie chce, żeby zobaczyły jej dom. Projekt wnętrza stworzy architekt Martyna Kupczyk.

Nasz Nowy Dom 12-13 maja. Ekipa programu napotka spore problemy!
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
NAJNOWSZE