Najpopularniejsze imiona w Polsce zainspirowane przez filmy i seriale

2021-10-16 12:44 AW
Imiona inspirowane filmami i serialami
Autor: EAST NEWS, Allstar/DISNEY/agefotostock/East News, screen z youtube.com, kanał Netflix

Wybranie imienia dla dziecka to nie lada wyzwanie. Rodzicom najczęściej zależy na tym, aby imię ładnie brzmiało, ale jednocześnie było także oryginalne. Okazuje się, że popkultura ma ogromny wpływ na to, jakie imiona nadajemy swoim dzieciom - widać to wyraźnie w statystykach. Pojawienie się popularnego filmu lub serialu, w którym znajduje się bohater z ciekawym imieniem, daje niemal stuprocentową gwarancję, że stanie się ono inspiracją dla wielu rodziców.

Najpopularniejsze imiona w Polsce zainspirowane przez filmy i seriale - które stały się modne? Przez długi czas w naszym kraju obowiązywały dość restrykcyjne zasady nadawania imion dzieciom - przede wszystkim nie mogły mieć one obcego pochodzenia. Obecnie zostały one bardzo złagodzone, jednak polscy urzędnicy nadal nie zgadzają się na niektóre imiona (dlatego odpadają np. bardzo popularne w Stanach Zjednoczonych imiona takie jak Khaleesi z Gry o tron czy Katniss z Igrzysk śmierci). Mimo to w naszym kraju również bardzo łatwo można zauważyć inspirację rodziców popularnymi postaciami z popkultury.

Najpopularniejsze imiona w Polsce zainspirowane przez filmy i seriale

NAJDŁUŻSZE SERIALE [Promyk nadziei/Kozacka miłość/Przysięga/Elif] RANKING | ESKA XD - Hotplota #33
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
NAJNOWSZE