Filmowe polecajki

Najlepsze wyciskacze łez w dziejach. Te filmy pokonają nawet największych twardzieli

2024-05-02 10:49

Lista najbardziej wzruszających filmów w dziejach może albo ciągnąć się w nieskończoność, albo proponować zupełnie różne tytuły, w zależności od jej autora. Tak samo bowiem, jak każdy z nas boi się czegoś innego, tak zupełnie inne motywy tudzież wątki sprawiają, że łzy same cisną nam się do oczu. Są jednak takie filmy, które znokautują absolutnie każdego. Dziś wybraliśmy dla was 12 z nich.

Kino z założenia ma wywoływać w widzu określone emocje, od śmiechu, przez strach, na wzruszu kończąc. Płacz oczywiście płaczowi nierówny i mamy tu na myśli zarówno jego intensywność, jak i źródło. Są jednak motywy, które działają aż miło i niemal każdego rozłożą na łopatki. Dziś skupimy się właśnie na nich.

Największe wyciskacze łez w dziejach, czyli 12 wybitnie wzruszających filmów

Zanim przejdziemy do meritum, zaznaczamy, że są to wyłącznie nasze typy i poniższa lista z pewnością nie wyczerpuje tematu. Skupiliśmy się bowiem przede wszystkim na produkcjach fabularnych, które słyną z tego, że widzowie tłumnie szlochali podczas seansu. Ograniczyliśmy się też do pojedynczych reprezentantów rozmaitych gatunków, bo w przeciwnym razie musielimyśmy wymienić choćby niemal wszystkie produkcje wojenne czy melodramatyczne. Zatem, bez zbędnego przedłużania – przy których filmach płakaliśmy najbardziej? Odpowiedź znajdziecie w poniższej galerii.

Jak dobrze znasz najsłynniejsze filmowe hity? QUIZ, który rozwiążą tylko prawdziwi znawcy kina

Pytanie 1 z 10
Której z poniższych części "Gwiezdnych wojen" nie wyreżyserował George Lucas?
Filmy quiz
Najdziwniejsze rekordy filmowe, w które trudno uwierzyć | To Się Kręci #3