Najlepsze filmy o katastrofach lotniczych, które koniecznie musisz zobaczyć

2022-01-13 16:50 Leon Pietrzak
LOT (2012)
Autor: EAST NEWS

Awionistyka od zawsze była inspiracją dla wielu filmowców. Przez lata powstało wiele filmów, które działy się na pokładzie samolotów pasażerskich. Katastrofy w przestworzach to intersujący temat dla wielu widzów. Takie produkcje potrafią trzymać w napięciu, a dzisiaj przyjrzymy się niektórym z nich. Jeżeli jeszcze nie widzieliście tych filmów, to koniecznie musicie je zobaczyć.

Najlepsze filmy o samolotach i katastrofach, które po prostu trzeba zobaczyć. Samoloty od zawsze pasjonowały nie tylko miłośników lotnictwa, ale również filmowców. Na przestrzeni lat powstało wiele filmów, które opowiadają historię pt. "A co by było, gdyby...". Niektóre są oparte na prawdziwych wydarzeniach, a inne całkowicie zmyślone. Jednak każdy film, w którym pojawia się katastrofa lotnicza, potrafi trzymać w napięciu i być solidnym fundamentem do opowiedzenia jakiejś historii. W dzisiejszym zestawieniu pojawią się filmy, których cała fabuła została oparta na katastrofie lotniczej, ale nie zabraknie też tytułów, w którym była tylko pretekstem. Mimo wszystko, w każdym filmie odegrała znaczącą rolę.

Stranger Things 4, Skazana, Euforia 2 [NOWOŚCI Netflix, Player, HBO] | ESKA XD - Hotplota #39
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
NAJNOWSZE