ME Lekkoatletyka 2022 - transmisja w TV i ONLINE. Gdzie oglądać starty Polaków?

2022-08-13 18:00 Leon Pietrzak
Pia Skrzyszowska
Autor: Beata Zawrzel/REPORTER

Tegoroczna edycja Mistrzostw Europy 2022 w lekkoatletyce odbędzie się między 15 a 21 sierpnia w Monachium. Wszystkie rywalizacje zostaną rozegrane na Stadionie Olimpijskim, gdzie pojawi się łącznie 81 reprezentantów Polski. Wszystkie spotkania będzie można oglądać za darmo. Jak biało-czerwoni poradzą sobie tym razem?

Lekkoatletyka: ME Monachium 2022 - transmisja i stream na żywo. Gdzie oglądać mistrzostwa? Już w poniedziałek 15 sierpnia rozpocznie się walka o tytuł mistrza i złote medale. W poprzedniej edycji turnieju Polski Związek Lekkiej Atletyki wystawił 86 reprezentantów. W tym roku będzie ich odrobinę mniej, bo 81. Wśród powołanych zawodników znaleźli się m.in. Paweł Fajdek, który zdobył złoto podczas mistrzostw w Eugene oraz Katarzyna Zdziebło, Pia Skrzyszowska i Natalia Kaczmarek. Kibice wierzą również w wysokie wyniki u Sofii Ennaoui, Adrianny Sułek i Ewy Swobody. Niestety do Monachium nie pojedzie Dawid Tomala i Maria Andrejczyk. Powodem są problemy zdrowotne lekkoatletów. Ile medali przywiozą biało-czerwoni z Bawarii? Jak poradzą sobie medaliści olimpijscy z Tokio? Sprawdźcie, gdzie oglądać wszystkie starty Polaków.

ZOBACZ RÓWNIEŻ: ME w lekkoatletyce 2022 - reprezentacja Polski. To oni powalczą o medale w Monachium

Ewa Swoboda: Polubiłam samą siebie

ME Lekkoatletyka 2022 - transmisja w TV i ONLINE

Gdzie oglądać Mistrzostwa Europejskie w Monachium? Zmagania lekkoatletów będą transmitowane na żywo i za darmo w telewizji oraz w internecie. Rywalizacje pojawią się zarówno na antenie TVP Sport oraz w aplikacji i serwisie TVPSPORT.PL. Szczegółowy program godzinowy ME 2022 jest już znany i dostępny na naszej stronie. Pierwsze spotkania rozpoczną się 15 sierpnia o godzinie 10:00.

ZOBACZ TAKŻE: ME w lekkoatletyce 2022 Monachium - program godzinowy i terminarz startów

Sonda
Ile medali zdobędą polscy lekkoatleci na mistrzostwach Europy?

ME Lekkoatletyka - ile medali zdobyli Polacy?

Reprezentacja Polski bierze udział w turnieju praktycznie od samego początku. Pierwsza edycja Mistrzostw Europy rozpoczęła się w 1934 roku w Turynie. Od tego czasu Polacy zdobyli łącznie 165 medali - 54 złote, 51 srebrnych i 60 brązowych.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
NAJNOWSZE