Matylda odc. 8. Matylda (Maria Kowalska), Robert Boden (Kamil Szeptycki)

i

Autor: vod.tvp.pl Matylda odc. 8. Matylda (Maria Kowalska), Robert Boden (Kamil Szeptycki)

seriale

Matylda odcinek 8 - streszczenie. Matylda spędza noc z Bodenem! Rubin dowiaduje się o romansie żony

2024-04-14 20:32

Matylda to najnowszy serial kostiumowy Telewizji Polskiej, który zadebiutował na ekranach naszych telewizorów w niedzielę, 10 marca 2024 roku. Serial opowiada o zbuntowanej córce powstańca styczniowego. W produkcji, za której reżyserię odpowiada Krzysztof Lang, występują: Maria Kowalska, Małgorzata Buczkowska, Urszula Grabowska oraz Robert Czebotar. Co wydarzy się w ósmym odcinku Matyldy, którego emisję zaplanowano na niedzielę, 21 kwietnia?

W serialu Matylda ludzkie namiętności przeplatają się z ważnymi wydarzeniami historycznymi. To opowieść o walce o prawa, honor i najwyższą cnotę, jaką jest miłość. W środku toczącej się emancypacji kobiet, współpracy z zaborcą i emigracją zarobkową poznajemy tytułową bohaterkę - niespełna osiemnastoletnią Matyldę Bilińską, córkę byłego powstańca, zamożnego ziemianina zesłanego na Sybir. Młoda szlachcianka nie akceptuje świata takim, jakim jest. Buntuje się wobec utartych reguł i wierzy w to, że może oczekiwać od życia więcej, niż dostaje. Jej postawa nie jest jednak mile widziana w społeczeństwie. To przysporzy jej wielu kłopotów.

Maria Kowalska - serialowa Matylda opowiada o swojej roli

Matylda - odcinek 8

Matylda i Michał spędzają leniwy miodowy miesiąc w pałacu. Rubin obiecuje im podróż poślubną dopiero po zbiorach, a sam zamierza zabrać się razem z nimi. Izabella widzi, że Matylda nie jest szczęśliwa i domyśla się, że tęskni za Bodenem. Tymczasem Robert pogrąża się w marazmie. Adam zastaje go w bardzo kiepskim stanie, bez Maciusia i Felicji. Próbuje postawić go do pionu. Tymczasem Wicher oraz Zbych trafiają na targu na pośredników emigracyjnych. Wydaje się, że Wicher jest coraz bardziej skłonny posłuchać rad kompana i wyjechać z Brzeziny do Ameryki. Na razie chce, żeby Ada pojechała razem z nim, na to jednak potrzebuje uzbierać sporo pieniędzy. Matylda zaczyna się niecierpliwić i tracić wiarę w plan Michała. Kiedy mąż postanawia zabrać ją na konną przejażdżkę, Żabiński rusza w trop za nimi. Okazuje się, że trafiają razem do domu Bodena. Tam Michał zostawia Matyldę sam na sam z Robertem. Matylda jest zdecydowana oddać tego dnia dziewictwo swojemu ukochanemu. Boden jest czuły i delikatny, co podoba się Matyldzie.

W tym samym czasie Michał spędza przyjemnie czas ze swoim przyjacielem, Ignacym. Izabella wykorzystuje wyjazd Rubina z pałacu na kolejną schadzkę z Adamem. I ten romans nabiera tempa i zostaje skonsumowany na łonie natury. Izabella i Adam nie wiedzą, że ich także obserwuje Żabiński, który czai się za krzakami z lunetą. Rubin właśnie od niego dowiaduje się o romansie żony. Helena i Witold zażywają nieco spokoju, po uwolnieniu się od długów u Rubina. Szybko jednak dowiadują się od Aleksandry, że Sokołow po raz kolejny przesuwa ślub, co zapowiada następny skandal towarzyski. Helena zaczyna się nawet zastanawiać, czy nie powinna wydać córki za kogoś innego, na przykład za bratanka Ważkowej. Aleksandrę przeraża ta perspektywa. Za to Maryna zadowolona oznajmia Łukasiakowi, że jest brzemienna. Były zarządca Różańskich każe jej pozbyć się kłopotu. Zawiedziona Anita żąda od niego pieniędzy. Po powrocie Izabelli ze schadzki, Rubin jest dla niej okrutny i zamyka ją w sypialni na klucz. Służbie i domownikom oznajmia, że jego żona jest chora. Sam jedzie wieczorem do Różańskich, żeby wyzwać na pojedynek Adama.

Listen on Spreaker.