Kuchenne rewolucje okłamują widzów? Zdjęcie z programu wywołało burzę

2018-11-06 11:05
Magda Gessler
Autor: WBF Magda Gessler

Jeden z flagowych programów TVN został zdemaskowany? Wszystko z powodu jednego zdjęcia, które wzbudziło ogromne kontrowersje.

Kuchenne rewolucje bazują na kłamstwie? Ogromną wątpliwość odnośnie do autentyczności programu wywołało jedno zdjęcie, które pojawiło się w sieci. Czy kulinarne show TVN-u rzeczywiście oszukuje widzów? Do dyskusji na ten temat włączyło się wiele osób, które występowały na planie i miały okazję widzieć produkcję Kuchennych rewolucji na własne oczy.

Magda Gessler zanim stała się sławna. Co słynna restauratorka robiła wcześniej?

Kuchenne rewolucje - kontrowersje wokół zdjęcia

Kulinarne show TVN-u to bez wątpienia jeden z najpopularniejszych programów stacji. Odkąd pierwszy odcinek pojawił się na antenie w marcu 2010 roku, do tej pory zrealizowano aż 18 sezonów show! Niestety, autentyczność Kuchennych rewolucji i przedstawionych w nich osób została podważona. Nietypową rzecz zauważył jeden z dziennikarzy Faktu, Bartosz Pańczyk. Wrzucił on na Facebooka post ze zdjęciem z odcinka, na którym jeden z uczestników kolacji występuje w roli kelnera, gdy Gessler wraca sprawdzić, czy rewolucja się udała. Wywołało to pytanie - czy TVN zatrudnia statystów?

"Kuchenne rewolucje", odcinek z ostatniego czwartku. Jedna osoba i dwie role życia. Na górze gość kolacji rewolucyjnej, a na dole kelner, gdy Magda Gessler przychodzi sprawdzić po 3. tygodniach, czy rewolucja się udała. Czy TVN zatrudnia do tego programu statystów?!

Tak napisał w swoim poście Pańczyk. Pod zdjęciem wywiązała się gigantyczna dyskusja. Głos zabrało kilka osób, które twierdzą, że zatrudnianie statystów i aktorów na planie Kuchennych rewolucji to powszechna i popularna praktyka:

Właśnie tak słyszałam, gdy kręcono w moim mieście. Ludzie podstawieni, na kolacji nikogo przypadkowego, a powrót po paru tygodniach kręcony od razu. Nie od dziś wiem, że telewizja kłamie

Kiedys byl odcinek z Gdanska ...i niestety lraeda jest to ze ludzie na degustacje , a pozniej na kolacji sa podstawieni. W tym przypadku byli aktorzy Teatru z Gdanska oraz osoby ktorej graja w serialach typu Dlaczego ja i itp.

Ciekawe, bo ja pamiętam ogłoszenie, w którym poszukiwani są statyści do jednego z odcinków kuchennych rewolucji. Ubiór elegancki, schludny. Będzie możliwość wypowiedzenia się do kamery. To po co udawanie że przychodzą przypadkowe osoby z ulicy, takie jak Ty. Najpierw bawisz się na kolacji, żeby chwilę potem kelnerować, czy postać chwilę za barem przy innym ujęciu kamery. Dno totalne

Głos w sprawie postanowił zabrać sam mężczyzna, o którym jest mowa na zdjęciu. Napisał, że był pracownikiem restauracji przez 3 lata i wrócił do niej, bo został o to poproszony:

Misiu kochany pracowalem w tej restauracji 3 lata, zrezygnowalem i wrocilem,bo mnie o to poproszono i nie bronie tvn !! :) ale nie lubie glupich komentarzy jak sie nie zna sytuacji.. lepiej zajac sie poważniejszymi problemami niz stacja telewizyjna .. milego

Gdzie zatem leży prawda? Pańczyk zwrócił się z prośbą o komentarz do menedżerki Magdy Gessler - jak na razie bez odpowiedzi.

Nasi Partnerzy polecają
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
NAJNOWSZE