Kuchenne rewolucje okłamują widzów? Zdjęcie z programu wywołało burzę

2018-11-06 11:05
Magda Gessler
Autor: WBF Magda Gessler

Jeden z flagowych programów TVN został zdemaskowany? Wszystko z powodu jednego zdjęcia, które wzbudziło ogromne kontrowersje.

Kuchenne rewolucje bazują na kłamstwie? Ogromną wątpliwość odnośnie do autentyczności programu wywołało jedno zdjęcie, które pojawiło się w sieci. Czy kulinarne show TVN-u rzeczywiście oszukuje widzów? Do dyskusji na ten temat włączyło się wiele osób, które występowały na planie i miały okazję widzieć produkcję Kuchennych rewolucji na własne oczy.

Magda Gessler zanim stała się sławna. Co słynna restauratorka robiła wcześniej?

Kuchenne rewolucje - kontrowersje wokół zdjęcia

Kulinarne show TVN-u to bez wątpienia jeden z najpopularniejszych programów stacji. Odkąd pierwszy odcinek pojawił się na antenie w marcu 2010 roku, do tej pory zrealizowano aż 18 sezonów show! Niestety, autentyczność Kuchennych rewolucji i przedstawionych w nich osób została podważona. Nietypową rzecz zauważył jeden z dziennikarzy Faktu, Bartosz Pańczyk. Wrzucił on na Facebooka post ze zdjęciem z odcinka, na którym jeden z uczestników kolacji występuje w roli kelnera, gdy Gessler wraca sprawdzić, czy rewolucja się udała. Wywołało to pytanie - czy TVN zatrudnia statystów?

"Kuchenne rewolucje", odcinek z ostatniego czwartku. Jedna osoba i dwie role życia. Na górze gość kolacji rewolucyjnej, a na dole kelner, gdy Magda Gessler przychodzi sprawdzić po 3. tygodniach, czy rewolucja się udała. Czy TVN zatrudnia do tego programu statystów?!

Tak napisał w swoim poście Pańczyk. Pod zdjęciem wywiązała się gigantyczna dyskusja. Głos zabrało kilka osób, które twierdzą, że zatrudnianie statystów i aktorów na planie Kuchennych rewolucji to powszechna i popularna praktyka:

Właśnie tak słyszałam, gdy kręcono w moim mieście. Ludzie podstawieni, na kolacji nikogo przypadkowego, a powrót po paru tygodniach kręcony od razu. Nie od dziś wiem, że telewizja kłamie

Kiedys byl odcinek z Gdanska ...i niestety lraeda jest to ze ludzie na degustacje , a pozniej na kolacji sa podstawieni. W tym przypadku byli aktorzy Teatru z Gdanska oraz osoby ktorej graja w serialach typu Dlaczego ja i itp.

Ciekawe, bo ja pamiętam ogłoszenie, w którym poszukiwani są statyści do jednego z odcinków kuchennych rewolucji. Ubiór elegancki, schludny. Będzie możliwość wypowiedzenia się do kamery. To po co udawanie że przychodzą przypadkowe osoby z ulicy, takie jak Ty. Najpierw bawisz się na kolacji, żeby chwilę potem kelnerować, czy postać chwilę za barem przy innym ujęciu kamery. Dno totalne

Głos w sprawie postanowił zabrać sam mężczyzna, o którym jest mowa na zdjęciu. Napisał, że był pracownikiem restauracji przez 3 lata i wrócił do niej, bo został o to poproszony:

Misiu kochany pracowalem w tej restauracji 3 lata, zrezygnowalem i wrocilem,bo mnie o to poproszono i nie bronie tvn !! :) ale nie lubie glupich komentarzy jak sie nie zna sytuacji.. lepiej zajac sie poważniejszymi problemami niz stacja telewizyjna .. milego

Gdzie zatem leży prawda? Pańczyk zwrócił się z prośbą o komentarz do menedżerki Magdy Gessler - jak na razie bez odpowiedzi.

NAJNOWSZE