Kto komentuje mecz Polska - Macedonia Północna 13.10.2019? Aleksander Tomkowiak - kim jest?

2019-10-11 15:19 aw
Reprezentacja Polski
Autor: Beata Zawadzka/East News

W niedzielę 13 października na PGE Narodowym ma miejsce mecz Polska - Macedonia Północna, który może naszej reprezentacji zagwarantować awans do Euro 2020. To z pewnością spotkanie ważne, a dla naszych piłkarzy szczególnie stresujące. Jak sobie poradzą? Zdaniem ekspertów wygraną mamy raczej w kieszeni, jednak nic nie jest jeszcze przesądzone. Wiele osób oglądających to spotkanie na stronie tvpsport.pl z pewnością zastanawia się, kim jest młody komentator.

Kto komentuje mecz Polska - Macedonia Północna 13.10.2019? Kim jest Aleksander Tomkowiak? Te pytania zadaje sobie z pewnością wielu kibiców, którzy podczas meczu naszej reprezentacji usłyszeli w studiu tvpsort.pl bardzo młody głos. Ta nietypowa sytuacja ma swoje wyjaśnienie! Zdradzamy, kim jest początkujący komentator sportowy!

Kto komentuje mecz Polska - Macedonia Północna 13.10.2019?

Głos Macieja Iwańskiego jest świetnie znany wszystkim kibicom piłki nożnej. Jednak w relacji meczu, którą udostępnia tvpsport.pl, słychać też o wiele młodszego komentatora. To 12-letni Aleksander Tomkowiak, który zwyciężył konkurs organizowany przez TVP Sport na najmłodszego komentatora meczu. Telewizja Polska na stronie komentator.tvp.pl zamieściła skrót meczu Polska - Izrael, do którego chętni mieli nagrać swój własny komentarz.

Zgłoszenia oceniało jury w składzie Dariusz Szpakowski, Maciej Iwański, Michał Zawacki oraz Janusz Basałaj, a Aleksander zebrał od nich największą liczbę punktów. Relacja z jego udziałem dostępna jest jednak wyłącznie online na stronie tvpsport.pl oraz w aplikacji mobilnej TVP Sport. Na TVP2 oraz TVP Sport mecz komentują Jacek Laskowski oraz Robert Podoliński.

NAJNOWSZE