Kryptonim Polska - nadchodzi światopoglądowe starcie, jakiego kino jeszcze nie widziało

2022-07-05 22:16 Leon Pietrzak
Kryptonim Polska - Cezary Pazura
Autor: Materiały prasowe

Zaskakująca i pełna gwiazd komedia o absurdach naszej rzeczywistości i tematach, których w polskim kinie jeszcze nie było. Dwa zwalczające się środowiska, dwa przeciwstawne pomysły na życie, a w tym wszystkim ona i on... I miłosne uczucie wystawione na największą próbę. "Kryptonim Polska" nadchodzi!

Pełen luz, salwy śmiechu, wartka akcja i kompletny brak cenzury. Tak zapowiada się Kryptonim Polska - czyli nowa filmowa propozycja, w której za dobrą zabawę mają ręczyć Borys Szyc i Maciej Musiałowski, w rolach radykalnie niezdarnych narodowców-pechowców, oraz Piotr Cyrwus, Cezary Pazura i debiutująca na dużym ekranie Magdalena Maścianica. Tytuł opowiada o bohaterach, których życie przewraca się do góry nogami, gdy wyjątkowo nieporadna grupa narodowców postanowi zrobić dym na Paradzie Równości. Jak poradzą sobie w obliczu światopoglądowego starcia? Przekonamy się już niedługo!

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Borys Szyc zorganizuje urodziny Adolfa Hitlera - komedia "Kryptonim Polska" wywoła burzę? Zobaczcie zapowiedź

Film "ELVIS" - co było prawdą, a co fikcją? 10 FAKTÓW I MITÓW | To Się Kręci #10

Kryptonim Polska - kiedy premiera? O czym jest film?

W trakcie jednej z takich akcji Staszek poznaje Polę (Magdalena Maścianica), młodą lewicową aktywistkę, która niedawno zerwała z chłopakiem – Kajetanem (Antoni Królikowski). Zauroczony dziewczyną Staszek postanawia ukrywać przed nią przynależność do ZMR. Wkrótce zakochana para stanie się Romeo i Julią dwóch przeciwnych obozów: narodowego i hipstersko-lewicowego, a „zakazana miłość” młodych bohaterów doprowadzi do szeregu zaskakujących wydarzeń, których finał rozegra się w Warszawie, podczas obchodów największej w historii Parady Równości. Komedia o zabarwieniu narodowo-tęczowym pojawi się w kinach już 2 września 2022 r.

Sonda
Lubisz chodzić do kina?

Kryptonim Polska - obsada

Magdalena Maścianica, Maciej Musiałowski („Sala samobójców. Hejter”, „Polot”, „Soyer”), Borys Szyc („Król” – serial, „Listy do M. 4”, „Planeta Singli 3”), Antoni Królikowski („Banksterzy”, „Pętla”, „Bad Boy”), Cezary Pazura („Druga połowa”, „Listy do M. 4”, „Psy 3. W imię zasad”), Piotr Cyrwus („Fanatyk”, „Sala samobójców. Hejter”, „W lesie dziś nie zaśnie nikt”), Karol Bernacki („Krew Boga”, „Proceder”), Mateusz Król („Sweat”, „Zenek”), Karol Kadłubiec („Klangor”, „Krew Boga”).

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
NAJNOWSZE