Plan serialu / Korona królów - Jagiellonowie

i

Autor: AKPA

Korona królów. Jagiellonowie 6-8 lutego 2023 - STRESZCZENIE. To się wydarzy w nowych odcinkach!

2023-02-03 10:29

Korona królów - streszczenie odcinków 16, 17, 18, które zostaną wyemitowane 6-8 lutego 2023 roku. Emisja nowych epizodów odbędzie się standardowo w TVP1 o godzinie 20:30. Co wydarzy się w serialu? Tym razem nie zabraknie zaskoczenia w fabule!

Korona królów. Jagiellonowie - streszczenie 16 odcinka. Co się wydarzy w poniedziałek 6 lutego? Wizyta papieskiego legata. Jesień/zima 1403. Legat papieski (Andrzej Słabiak) jest coraz mniej przychylny Koronie i Litwie. Jego sekretarz i królowa Anna (Milena Staszuk) podejrzewają, że stoją za tym Krzyżacy. Aby znaleźć dowody przekupstwa, na Wawelu wybucha mały pożar. Legat przyznaje się Mikołajowi Trąbie (Radosław Pazura), że dostał palec św. Wojciecha. Według królewskiego spowiednika to fałszywa relikwia. I legat zmienia swą opinię na temat chrześcijaństwa na Litwie. W Wilnie Jagiełło (Sebastian Skoczeń) daje kolejną szansę swemu bratu Świdrygielle (Michał Chruściel). Saule (Agata Pieszko) próbuje otruć Wielkiego Księcia, ale przeszkadza jej w tym Gwido (Marcin Lewandowski). A to jeszcze nie wszystko! Co wydarzy się w 17 i 18 odcinku Korony Królów?

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Korona królów. Jagiellonowie - obsada. Kto jest kim? Aktorzy i bohaterowie

Kupuję jedzenia na 5 dni za 70 zł - Kasia Węsierska | ESKA XD - Fit vlog #65

Korona królów. Jagiellonowie odcinek 17 - streszczenie

Świat na opak. Zima 1404. Król Jagiełło (Sebastian Skoczeń) i książę Witold (Michał Chorosiński) ustalają rozejm z Krzyżakami. W wyniku papieskiej bulli wszyscy litewscy jeńcy zostaną zwolnieni z krzyżackiej niewoli. Po zabiciu Gwidona, Saule (Agata Pieszko) trafia do lochu, ale Arunas (Filip Gurłacz) bierze winę na siebie. I wtedy dopiero dowiaduje się, kto jest ojcem jego narzeczonej. Do Krakowa jadą brat Bdzigost (Jakub Wieczorek), który uratuje Jurgę (Kuba Kochanek) z rąk krakowskich żebraków i Stanisław Ciołek, który szuka pracy w królewskiej kancelarii. Saule i Arunas biorą ślub, a Elżbieta Granowska (Karolina Porcari) przed balem karnawałowym mówi kilka słów za dużo. Słyszy je królowa Anna (Milena Staszuk). Emisja we wtorek 7 lutego 2023 w TVP1, o godzinie 20:30.

Korona królów. Jagiellonowie odcinek 18 - streszczenie

Negocjacje. Rok 1404. Na Wawelu goście - Kasztelan Wincenty Granowski (Jakub Ulewicz) z żoną Elżbietą (Karolina Porcari). Król Władysław (Sebastian Skoczeń) jest zachwycony, królowa Anna (Milena Staszuk) nie chce widzieć Elżbiety. Nie zapomniała, że kasztelanowa w rozmowie z mężem nazwała ją głupiutką gąską. Granowski przywozi ważne wieści o Zakonie - nie mają pieniędzy ani zapasów na zimę. Jagiełło zaczyna w Raciążku negocjacje z Konradem von Jungingenem (Krzysztof Olchawa) w sprawie wykupu Ziemi Dobrzyńskiej. Z pomocą przychodzi pachołek Mszczuja - Jurga (Kuba Kochanek), który podsłuchuje rozmowę krzyżackich dostojników. Król i Wielki Mistrz dochodzą do porozumienia. Ale Władysław Jagiełło wie, że aby odkupić te ziemie, musi przekonać panów do nowego podatku. I wie, że będzie miał z tym kłopoty - szczególnie z Janem Tęczyńskim (Marek Lis - Orłowski). Emisja w środę 8 lutego 2023 w TVP1, o godzinie 20:30.

Sonda
"Korona królów. Jagiellonowie" to dobry serial?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE