Korona królów 2020 - kiedy serial wróci do TVP1? Przerwa w emisji nowych odcinków

2020-05-21 11:42
Korona królów
Autor: Materiały prasowe TVP

Emisja wiosennego sezonu Korony królów została przerwa. Wielu widzów zapewne zastanawia się, jaka była przyczyna zdjęcia serialu z anteny oraz kiedy ponownie zobaczymy historyczną produkcję w TVP1. Sprawdźcie, co wiadomo na temat nowych odcinków Korony królów.

Korona Królów łączy dramat z historią, miłość z dziejami. Władców czyni ludźmi, ludzi władcami. W trzecim sezonie do Krakowa przyjeżdża Jadwiga. W młodym wieku zostaje królem Polski, której nie zna, a zaraz później żoną litewskiego księcia, który na chrzcie przyjął imię Władysław. Historia się nie powtarza, choć na Wawelu znów – jak w pierwszym sezonie - spotykają się dwie kultury: litewska i polska. Spotykają się znowu dwie silne osobowości. Znów losy Polski zależą od małżeństwa króla Polski z potomkiem Giedymina. Jadwiga zostanie świętą, Jagiełło pokona Krzyżaków. Serial dotychczas doczekał się ponad 370 odcinków, ale 3. sezon Korony królów został nagle przerwany. Ma to oczywiście związek z koronawirusem, który był bezpośrednią przyczyną wstrzymania produkcji serialu.

Na oficjalnym kanale serialu w serwisie Facebook czytamy:

Ze względu na zaistniałą sytuację epidemiologiczną, emisja „Korony Królów” została tymczasowo wstrzymana. Nie oznacza to jednak końca sezonu ani naszej aktywności na profilu. Wręcz przeciwnie. Niczego bardziej nie chcemy, w tych trudnych czasach, niż pozostać z Wami w kontakcie i wymieniać się opiniami. W związku z tym dalej planujemy być aktywni i na Waszą aktywność również liczymy. Zostańcie zatem z nami i do zobaczenia w kolejnych postach.

Nowe odcinki Korony królów najprawdopodobniej będziemy mogli oglądać jesienią 2020 roku. W miejsce historycznej produkcji Telewizyjna Jedynka emituje serial Włoska rodzina - emisja codziennie o 17:55.

M jak miłość. Olek zmuszony do ślubu z Anetą
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
NAJNOWSZE