Kołysanka (2010) KINO

2010-02-11 22:59
Foto
Autor: eska.pl/cinema Ilustracja zastępcza

Machulski zrobił mocno "makabryczną" komedię;)))

Najnowsza komedia mistrza gatunku - Juliusza Machulskiego („Seksmisja”, „Kiler”, ), który tym razem postanowił stworzyć przewrotną mieszankę: połączyć humor z elementami grozy. „Kołysanka" to inteligentna i nietypowa komedia, która proponuje widzom oryginalną zabawę konwencjami.

W zagadkowych okolicznościach znikają kolejno mieszkańcy i goście pewnej malowniczej miejscowości. Atmosfera, jak w najlepszych filmach sensacyjnych, gęstnieje ze sceny na scenę, a motorem potęgującym napięcie jest śledztwo prowadzone przez parę policjantów. Jednak tropy urywają się, a niewinne ofiary nadal giną bez śladu, jakby zapadły się pod ziemię. Wartka, pełna nieoczekiwanych zwrotów akcja fragment po fragmencie odsłania mroczną tajemnicę. Ale Juliusz Machulski nie byłby sobą, gdyby nie było przede wszystkim… śmiesznie, oczywiście! Strasznie śmiesznie.

W filmie wykorzystano również efekty specjalne: komputerowo wygenerowano część Warszawy i ...sowę. Ciekawe, czy zorientujecie się, w którym momencie? No "Avatar" to to nie jest...ale ważne, czy was rozśmieszy?;)))

Kołysanka (czarna komedia, Polska, 2010, 95 min)
reżyseria: Juliusz Machulski
obsada: Robert Więckiewicz, Małgorzata Buczkowska, Janusz Chabior, Jacek Łuczak

Kilka migawek z planu? Proszę bardzo:)
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
NAJNOWSZE