KOCHANKOWIE Z KSIĘŻYCA i 7 PSYCHOPATÓW. Co nowego w tym tygodniu w kinie?

2012-11-30 9:52
Foto
Autor: eska.pl/cinema Ilustracja zastępcza

Trzy komedie: "Kochankowie z Księżyca. Moonrise Kingdom" z Brucem Willisem, Edwardem Nortonem i Billem Murrayem, "7 psychopatów", gdzie grają m.in. Colin Farrell i Tom Waits, oraz francuska "Tylko nie miłość" od piątku pokazywane są w polskich kinach.


Komedię "Kochankowie z Księżyca. Moonrise Kingdom" pokazywano na tegorocznym festiwalu w Cannes. W obsadzie, oprócz Bruce'a Willisa, Edwarda Nortona i Billa Murraya, są m.in. Tilda Swinton, Frances McDormand i Harvey Keitel.

Amerykanin Wes Anderson "przedstawia wzruszającą historię uczucia, które latem 1965 roku zawładnęło sercami dwojga nastolatków - zauroczeni sobą młodzi nie zważają na surowe zakazy rodziców i opiekunów, zawierają sekretny pakt i uciekają, by razem przeżyć największą przygodę życia".

Gwiazdorską obsadę ma również komedia kryminalna "7 psychopatów" (Wielka Brytania, 2012, reż. Martin McDonagh). W filmie zagrali m.in.: Abbie Cornish, Colin Farrell, Woody Harrelson, Olga Kurylenko, Sam Rockwell, Tom Waits i Christopher Walken.

Jeden z bohaterów, Marty (Farrell), pisze scenariusz filmowy. Nieźle mu idzie i ma już intrygujący tytuł: "7 psychopatów". Kiedy weny zaczyna brakować, z pomocą Marty'emu przychodzi przyjaciel Billy (Rockwell), bezrobotny aktor, a "dorywczo" złodziej psów.

Bohaterem francuskiej komedii romantycznej "Tylko nie miłość" (2010, reż. Nicolas Cuche) jest z kolei Julian, który nie ma szczęścia w miłości i, odkąd pamięta, przynosi pecha wszystkim swoim dziewczynom. Każda, prędzej czy później, ląduje na ostrym dyżurze. Pewnego dnia, po poznaniu kolejnej kobiety, Julian wpada jednak na pomysł, jak przechytrzyć złośliwy los.

źródło/fot - materiały prasowe/pap

P.D

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
NAJNOWSZE