Kochanie na ekranie - czyli jak kręci się sceny erotyczne w filmach? Nie ma lekko!

2022-01-19 16:32 Leon Pietrzak
50 Twarzy Greya
Autor: EAST NEWS

Łóżkowe sceny w filmach bywają krępujące nawet dla doświadczonych aktorów. To, co kojarzy nam się z przyjemnością, dla aktorów takie przyjemne nie jest. Nie wszystko wygląda tak cudownie, jak na finalnie zmontowanym obrazku. Oto jak naprawdę kręci się sceny erotyczne w kinowych produkcjach.

Jak kręci się sceny seksu w filmach? W historii kina powstało wiele filmów, w których możemy oglądać mniej lub bardziej romantyczne sceny łóżkowe. Miłosne nagrania to nie lada wyzwanie dla aktorów, nawet tych profesjonalnych. Symulowanie seksu przed kamerą, a w szczególności przed obcymi ludźmi może być, i często nawet jest, bardzo krepujące. O takich posunięciach w scenariuszu aktorzy muszą wiedzieć odpowiednio wcześniej. Nierzadko dyskutuje się o nich w towarzystwie menadżerów i prawników. Jeżeli produkcja jest wysokobudżetowa, to odtwórcy roli doskonale wiedzą jak scena zostanie rozegrana daleko przed wejściem na plan zdjęciowy. No ale dobrze, odpowiedzmy sobie na pytanie. Jak to się właściwie robi? Jak wyglądają kulisy miłosnych uniesień w popularnych filmach?

Jak się kręci sceny łóżkowe? 365 dni i nie tylko | To Się Kręci #7

Jak kręci się sceny łóżkowe w filmach? Jak powstają?

Podczas nagrywania erotycznych scen, na planie najczęściej jest tylko podstawowa ekipa - operator, reżyser, dźwiękowiec i ewentualnie niektórzy asystenci oraz menadżerowie. Dla niektórych może to być zaskoczeniem, ale aktorzy podczas zdjęć nie muszą być całkiem nadzy. Jeżeli kamera pokazuje tylko twarz, to wystarczy zdjąć koszulkę. Wszystko więc zależy pod jakim kątem kręcona jest scena. Czasem są takie kadry, w których jednak widzimy jak aktorzy na sobie leżą i są całkowicie nadzy. Najczęściej mają założone specjalne nakładki imitujące części intymne i delikatnie zaklejone części ciała. Do tego dochodzi spryskiwanie sztucznym potem. Nagrywanie takich scen jest często stresujące, a nawet tak żenujące, że libido rzadko przejmuje kontrolę. Sceny łóżkowe to wymagająca praca, której nagrywanie z boku może wyglądać nawet komicznie.

Sonda
Który film o miłości jest najlepszy?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
NAJNOWSZE