Kina i teatry zamknięte. Od kiedy do kiedy?

2020-03-23 9:55
Kina i teatry
Autor: Materiały Prasowe

Restrykcje i zmiany z powodu zagrożenia koronawirusem przekładają się już także na wydarzenia kulturalne i instytucje kultury. Początkowo ze względu na zagrożenie odwoływane zostawały premiery filmów - z tego powodu przełożona została m.in. premiera nowego filmu o Jamesie Bondzie na całym świecie, a w Polsce dystrybutor podjął decyzję o przeniesieniu premiery wyczekiwanego horroru W lesie dziś nie zaśnie nikt.

Kina i teatry zamknięte. Od kiedy do kiedy obowiązują restrykcje? W środę 11 marca odbyła się konferencja prasowa po posiedzeniu rządowego sztabu zarządzania kryzysowego w związku z koronawirusem. Przedstawiciele rządu przekazali informację m.in. o czasowym zamknięciu szkół oraz instytucji kulturalnych w całym kraju.

Kina i teatry zamknięte. Od kiedy do kiedy?

O decyzji w sprawie zamknięcia instytucji kulturalnych poinformował minister kultury Piotr Gliński:

Rząd zdecydował o zawieszeniu funkcjonowania instytucji kultury. Teatrów, oper, filharmonii, a także muzeów, kin i sieci kinowych (...) Od jutra instytucje te zaprzestaną działalności w obszarze, który dotyczy gromadzenia się dużej liczby osób. Praca naukowa może być kontynuowana

Instytucje kulturalne zostają zamknięte od czwartku 12 marca 2020. Minister kultury nie poinformował jednak, do kiedy dokładnie zmiana ta będzie obowiązywać. Na świecie od wielu dni odwoływane są już także niektóre imprezy filmowe, m.in. Międzynarodowy festiwal filmowy w Pekinie. Odwołany został także Festiwal w Cannes. 21 marca Ministerstwo Kultury poinformowało, że w związku z ogłoszeniem stanu epidemii w Polsce instytucje kultury zostaną zamknięte do odwołania.

NAJNOWSZE