Kevin sam w domu - ile Macaulay Culkin zarobił na swojej kultowej roli?

2021-02-24 15:01 AW
Kevin sam w domu
Autor: CAP/RFS/Capital Pictures/East News

Tego świątecznego hitu raczej nikomu nie trzeba przedstawiać - zwłaszcza w Polsce. Oglądanie Kevina samego w domu to obowiązkowa tradycja w każde Boże Narodzenie już od wielu lat. Film, który swoją premierę miał w 1990 roku, okazał się międzynarodowym sukcesem i stał się przepustką do sławy dla odtwórcy głównej roli, Macaulaya Culkina. Chociaż jako dziecięcy aktor zmagał się on z wieloma problemami, po latach udało mu się wyjść na prostą, zwłaszcza gdy niemal całkowicie zrezygnował z aktorstwa.

Kevin sam w domu - ile Macaulay Culkin zarobił dzięki udziałowi w filmie? Okazuje się, że mimo iż produkcja do dziś jest jednym z najchętniej oglądanych świątecznych filmów i do dziś przynosi twórcom ogromne dochody, zarobki największej gwiazdy Kevina samego w domu nie były aż tak imponujące, jak można by sądzić.

Kevin sam w domu - ile Macaulay Culkin zarobił na swojej kultowej roli?

Gdy pierwsza część Kevina samego w domu weszła na ekrany kin, Macaulay Culkin miał zaledwie 10 lat. Za tę rolę zainkasował wówczas 100 tys. dolarów. Kwota wydaje się dość niewielka, biorąc pod uwagę, jakim sukcesem okazał się film, jednak wówczas z pewnością ani Culkin, ani jego rodzice, ani agent, który zapewne negocjował kontrakt, nie mogli tego przewidzieć. Zdecydowanie więcej młody aktor zarobił natomiast w dwa lata później za Kevina samego w Nowym Jorku. Wówczas jego gaża wyniosła aż 4,5 mln dolarów!

Wiele osób sądzi, że Culkin do dziś inkasuje spore kwoty z tantiem z filmu. Niestety - jest to bardzo mało prawdopodobne. Aktorzy niezwykle rzadko podpisują kontrakt, który zakłada, że będą przysługiwać im dodatkowe pieniądze z zysków poza jednorazową zapłatą za daną rolę. Niemniej jednak Macualay Culkin nie może obecnie narzekać na zarobki. Jak podaje strona Celebrity Net Worth, jego majątek w 2020 roku oszacowany został na ok. 18 mln dolarów.

Złodzieje polują na te marki samochodów | ESKA XD #016
NAJNOWSZE