Shrek / Jarosław Boberek

i

Autor: AKPA; Materiały prasowe

CIEKAWOSTKI ZE SHREKA

Jarosław Boberek jako... Shrek? Polska wersja filmu brzmiała kiedyś zupełnie inaczej!

2024-07-09 23:46

Jarosław Boberek jako Shrek i Wojciech Paszkowski jako Osioł? Niewiele osób wie, ale popularna animacja miała na początku zupełnie inny dubbing w polskiej wersji językowej! Kto jeszcze znalazł się w obsadzie głosowej lata temu? Jeżeli jesteście fanami "Shreka", to koniecznie musicie obejrzeć ten archiwalny materiał!

Polska wersja Shreka zdobyła wielkie uznanie nie tylko w Polsce, ale również u samych twórców animacji. Tutaj należy się wielki ukłon dla tłumacza, Bartosza Wierzbięty, który w genialny sposób przełożył tekst na polskie realia, ale także dla aktorów, dzięki którym film brzmiał po prostu bardzo dobrze. Co ciekawe, głos Zbigniewa Zamachowskiego, Jerzego Stuhra, czy Agnieszki Kunikowskiej nie był pierwszym wyborem producentów. Przed kinową premierą w głównej obsadzie mogliśmy usłyszeć zupełnie innych polskich aktorów! Jak wypadli w tej roli? Koniecznie musicie to usłyszeć!

ZOBACZ RÓNIEŻ: "Shrek 5" z oficjalną datą premiery! Zielony ogr, Osioł i Fiona powracają

Taki będzie SHREK 5? Tego na pewno nie zabraknie | To Się Kręci #13

Polska wersja "Shreka" z innym dubbingiem brzmi lepiej?

Jeszcze przed kinową premierą, film promowano na... kasecie VHS. To właśnie tam widzowie mogli zapoznać się z pierwszym zwiastunem "Shreka", który zawierał zupełnie inne głosy! Przypomnijmy, że w obsadzie dubbingowej znaleźli się ostatecznie Zbigniew Zamachowski (Shrek), Jerzy Stuhr (Osioł) oraz Agnieszka Kunikowska (Królewna Fiona). Na kasecie mogliśmy w tych rolach usłyszeć Jarosława Boberka, Wojciecha Paszkowskiego i Izabelę Dąbrowską. Co więcej! Kwestie Lorda Farquaada wypowiadał Paweł Iwanicki, a Ciastka zagrał Jacek Kopczyński. Poniżej udostępniamy krótkie wideo, po którym możecie sami stwierdzić, czy dubbing z VHS był lepszy, czy gorszy. Jakoś nagrania pozostawia wiele do życzenia, chociaż głosy słychać całkiem nieźle!

Shrek - jak dobrze pamiętasz film?

Pytanie 1 z 10
Czyim głosem mówi Osioł w polskiej wersji językowej?
Listen on Spreaker.