Jak dobrze znasz największe oscarowe hity? Quiz

i

Autor: Pixabay Jak dobrze znasz największe oscarowe hity? Quiz

Jak dobrze znasz największe oscarowe hity? Quiz

2023-03-12 17:13

Oscary 2023 za pasem, zatem postanowiliśmy sprawdzić waszą wiedzę w zakresie najsłynniejszych laureatów nagrody Akademii. Pochwalcie się wynikami w komentarzach!

Oscar to najbardziej prestiżowa i – co za tym idzie – pożądana nagroda w świecie filmu. Każdego roku Amerykańska Akademia Sztuki i Wiedzy Filmowej, spośród setek produkcji, wybiera tych szczęśliwców, którzy powalczą w oscarowym wyścigu.

Nagrody Akademii niejednokrotnie trafiały w zasłużone ręce, ale zdarzało się też, że decyzja jej członków wywoływała powszechnie wzburzenie. Bywało też tak, że galę pamiętaliśmy bardziej przez pryzmat skandali i wpadek, a nie samych filmów. Czy tak będzie i w tym roku? To raczej wątpliwe, w końcu konkurencja jest ogromna, a miniony rok należał do niezwykle udanych (w branży filmowej rzecz jasna).

CZYTAJ TAKŻE: Największe porażki Oscarów. Które filmy dostały nagrody, choć na to nie zasłużyły?

Jak dobrze znasz największe oscarowe hity? Quiz

Przechodząc jednak do meritum – w oczekiwaniu na Oscary 2023 przygotowaliśmy dla was quiz wiedzy o najsłynniejszych laureatach tej ikonicznej nagrody.

Jak dobrze znasz największe oscarowe hity? Quiz

Pytanie 1 z 7
Pierwsza ceremonia wręczenia Oscarów odbyła się w 1929 roku. Zwyciężył wówczas film…

Oscary 2023 – o której rozpocznie się gala i gdzie oglądać transmisję?

95. gala rozdania Oscarów odbędzie się w poniedziałek 13 marca 2023 roku, w godzinach 1:00-4:00 czasu polskiego, w słynnym w Dolby Theatre w Los Angeles w Kalifornii. W Polsce ceremonię można obejrzeć w telewizji Canal+ oraz w Canal+ online.

Najdziwniejsze rekordy filmowe, w które trudno uwierzyć | To Się Kręci #3
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE