Najpopularniejsze horrory ostatnich lat - jak dobrze je znasz? QUIZ

i

Autor: Materiały prasowe

wiedza grozy

Jak dobrze pamiętasz najpopularniejsze horrory ostatnich lat? QUIZ

2023-05-21 20:15

Uważasz się za znawcę horrorów i myślisz, że najnowsze dokonania w dziedzinie przerażania widzów masz w małym paluszku? Sprawdźmy to!

Horror to jeden z najbardziej płodnych gatunków filmowych, który przy okazji posiada wiele gałęzi. Mamy horrory gore, torture porn, rape and revenge, snuff movies, slashery, czy klasyczne ghost stories i tak dalej, i tak dalej. Choć szczyt popularności ekranowych straszaków przypadał na przełom lat 70. i 80. XX wieku, kino grozy przeżywa ostatnio istny renesans.

CZYTAJ TAKŻE: Nowe horrory godne uwagi. TOP5 straszaków ostatnich lat

W minionych latach wszelkiej maści twórcy prześcigali się w dostarczaniu nam zarówno ambitnych dzieł wpisujących się w nurt post-horroru, zwanego również horrorem salonowym, jak i popcornowych straszków, których jedynym celem jest dostarczenie nam rozrywki, podszytej sporą dawką grozy.

Horrory XXI wieku – jak dobrze znasz kino grozy ostatnich lat?

Jeśli zatem śledzicie dokonania filmowców w tej materii i chcecie sprawdzić poziom swojej wiedzy, zapraszamy do naszego quizu o najpopularniejszych horrorach ostatnich lat.

Jak dobrze znasz najpopularniejsze horrory ostatnich lat?

Pytanie 1 z 12
Zacznijmy od czegoś prostego – który z tych horrorów nie należy do uniwersum Obecności?
Najpopularniejsze horrory ostatnich lat - jak dobrze je znasz? QUIZ
Najdziwniejsze rekordy filmowe, w które trudno uwierzyć | To Się Kręci #3
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE