Hotel Vidago Palace odcinki 4, 5, 6 streszczenie. Jaki będzie finał serialu?

2021-01-20 16:38 Ewelina Kulasza
Hotel Vidago Palace
Autor: Materiały prasowe TVP

Portugalsko-hiszpański serial Hotel Vidago Palace zagościł na antenie Telewizyjnej Dwójki. Przed nami odcinki 4, 5, 6, które zostaną wyemitowane w dniach 22-26 stycznia o godzinie 21:50 w TVP2. Co się wydarzy? Jaki los spotka bohaterów? Jak skończy się serial? Poniżej prezentujemy streszczenia trzech ostatnich odcinków Hotel Vidago Palace.

Hotel Vidago Palace odcinki 4, 5, 6 - streszczenie. Hotel Vidago Palace to portugalsko-hiszpańska produkcja nakręcona w 2016 roku. Cała akcja serialu rozgrywa się w północnej Portugalii w 1936 roku, gdzie mieszkańcy luksusowego hotelu Vidago Palace wiodą sobie spokojne życie. Niestety spokój zakłóca echo krwawej wojny domowej, która wybuchła za odległą o kilka kilometrów granicą. Carlota, córka właściciela hotelu, hrabiego de Vimieiro i Pedro - syn jednego z pracowników, przeżywają wielką miłość. Jak potoczą się ich losy w kolejnych odcinkach? Jakie zakończenie czeka na bohaterów serialu Hotel Vidago Palace?

Zima 2020/21. Seriale telewizyjne, które musicie obejrzeć!

Hotel Vidago Palace odcinek 4 - streszczenie

Pedro w stroju hotelowego kelnera odwiedza Carlotę w jej pokoju, lecz rozmowę przerywa nadejście Livii, matki Carloty. Wszędobylskie plotkarki, siostry Perliquitetes spotykają Pedra na schodach i postanawiają donieść o tym Livii. Następnego dnia Pedro i Carlota spotykają się w swojej leśnej kryjówce. Okazuje się, że matka Carloty już wcześniej wiedziała o ich związku i postanowiła go zakończyć. Pod byle pretekstem zabrała córkę do Lizbony i przekonała Alberta, by wręczył synowi spreparowany przez siebie list, w którym Carlota rzekomo z nim zrywa. Z tego powodu Pedro, nie mówiąc nikomu ani słowa, wyruszył na wojnę, szukając zapomnienia. Carlota postanawia zerwać zaręczyny i wyjechać z Pedrem do Paryża. Przedtem jednak idzie z nim i jego rodziną na ludowy festyn do miasteczka. Jest tam również Cesar Augusto, który na widok narzeczonej w towarzystwie obcego mężczyzny wpada w szał.

Hotel Vidago Palace odcinek 5 - streszczenie

Carlota i Pedro budzą się razem w swojej leśnej chatce. Ma to być początek ich nowego, wspólnego życia. Niestety, czeka ich kolejna próba. Zjawia się Xoan z wiadomością, że Pedro musi natychmiast przejść na hiszpańską stronę, by pomóc Dolores. Pedro nie potrafi odmówić. Obiecuje, że wróci nazajutrz i wtedy już nic nie stanie na przeszkodzie ich miłości. Carlota wraca do Vidago Palace, by odbyć zasadniczą rozmowę z rodzicami. Cesar Augusto zdążył już opowiedzieć wszystkim o wydarzeniach na festynie. Jego rodzice żądają wyjaśnień. Tymczasem Pedro i Dolores zostają aresztowani. Inspektor Lopes informuje rodziców Carloty, że Pedra czeka wyrok śmierci. Zdesperowane matki narzeczonych wpadają na szatański pomysł, jak zmusić Carlotę, by zgodziła się wyjść za Cesara.

Hotel Vidago Palace odcinek 6 - streszczenie

Inspektor Lopes informuje dwójkę więźniów o ich losie: Dolores ma zostać wydana władzom Hiszpanii, a Pedro zostanie wypuszczony na wolność wskutek interwencji wpływowych przyjaciół. Pedro jeszcze nie wie, że to Carlota ocaliła mu życie, poświęcając własną wolność i godząc się poślubić Cesara Augusta. Pedro stawia warunek: Lopes ma uwolnić również Dolores. Inspektor w udawanym przypływie wspaniałomyślności wyraża zgodę, ale po cichu wydaje polecenie sierżantowi Fernandesowi, by ten zastrzelił oboje, gdy tylko zdejmie im kajdanki. Cesar przed ołtarzem mówi Carlocie, że jej ofiara jest daremna, bo Lopes i tak zabije Pedra. Carlota wybiega z kościoła w ślubnej sukni, by ratować ukochanego.

NAJNOWSZE