Gwiazdy

"Harry Potter". Tak dziś wyglądają Fred i George Weasley. Rudowłosi żartownisie z kultowej serii filmów: James i Oliver Phelps po latach

2024-05-31 12:49

Fani filmów z serii "Harry Potter" doskonale znają braci Rona - Freda i George'a Weasley'ów. Rudowłosi czarodzieje słynęli z robienia sobie żartów w Horwardzie. W ich rolę wcielili się bliźniacy James i Oliver Phelps, którzy dzisiaj zupełnie nie przypominają swoich bohaterów! Jak dziś wyglądają i czym się zajmują aktorzy, którzy grali braci Weasley'ów?

Spis treści

  1. Harry Potter - fenomen na światową skalę 
  2. Obsada filmów o Harrym Potterze 
  3. James i Oliver Phelps jako Fred i George Weasley
  4. Fred i George Weasley po latach. Co robili po "Harrym Potterze"? 
  5. Jak dziś wyglądają Fred i George Weasley? 
  6. Harry Potter - rozwiąż QUIZ ze świata magii!

Harry Potter - fenomen na światową skalę 

Powieści J. K. Rowling, a następnie seria filmów, będących ich adaptacją, stały się niezwykle popularne na całym świecie. "Potteromania" ogarnęła fanów na całym świecie, a uniwersum Harrego Pottera to nie tylko wspomniane książki i ich ekranizacje, ale także gry oraz seria filmów "Fantastyczne zwierzęta".

Seria o Harrym Potterze pozwala czytelnikom i widzom wejść w niezwykły świat magii, a sama opowieść o "chłopcu, który przeżył" jednocześnie bawi i wzrusza. 

Obsada filmów o Harrym Potterze 

Seria cyklu "Harry Potter" to osiem filmów, wyprodukowanych w latach 2001 - 2011. Bohaterów produkcji w zdecydowanej większości grali ci sami aktorzy, którzy "rośli" wraz z ekranizacjami kolejnych powieści. W główne role w filmach o Harrym Potterze wcielili się: 

  • Daniel Radcliffe jako Harry Potter,
  • Rupert Grint jko Ron Weasley,
  • Emma Watson jako Hermiona Granger

James i Oliver Phelps jako Fred i George Weasley

Wśród bohaterów "Harrego Pottera" nie sposób nie wymienić także Freda i George'a Weasley'ów, którzy byli braćmi Rona. Rudowłosi bracia bliźniacy słynęli z ciągłego robienia sobie żartów, jednak w chwilach, gdy mieszkańcy Hogwardu zdecydowali się na walkę z Voldemortem, nie opuścili przyjaciół. To oni podarowali Herremu "Mapę Huncwotów", która była mu bardzo przydatna. 

Jeden z braci, Fred, ginie podczas bitwy o szkołę, w ostatniej części serii. 

W rolę braci Weasley'ów wcielili się Oliver Phelps (George) i James Phelps (Fred). W chwili kręcenia filmu "Harry Potter i Kamień filozoficzny" obaj bracia mieli po 14 lat. 

Czytaj także: Harry Potter: dubbing. To ich głosami mówią: Harry, Hermiona, Ron i inni bohaterowie kultowej serii!

Fred i George Weasley po latach. Co robili po "Harrym Potterze"? 

Bracia bliźniacy urodzili się 25 lutego 1986 roku. Filmy z serii Harry Potter nie były jedynym projektem, przy którym razem pracowali. W 2009 roku bliźniacy pojawili się jako bracia w piątym odcinku trzeciego sezonu serialu Kingdom, a trzy lata później wystąpili w krótkim filmie dokumentalnym "A Mind's Eye". 

Obaj bracia uwielbiają podróżować. James i Oliver Phelps poprowadzili wspólnie serial podróżniczy HBO max "Fantastyczni przyjaciele". Podczas jego realizacji odwiedzili kilka krajów, w tym także Polskę. 

To wynikało z wyjazdów promujących filmy o Harrym Potterze. Lata mijały, a my zdaliśmy sobie sprawę, że w ten sposób można dowiedzieć się znacznie więcej o danym miejscu i ludziach, którzy tam mieszkają - mówił Oliver w rozmowie z Mateuszem Hładkim dla "Dzień Dobry TVN". 

Oliver ożenił się w 2015, a jego brat w 2016 roku. 

Czytaj także: Harry Potter. Miejsca w Polsce dla fanów Harry'ego Pottera

Jak dziś wyglądają Fred i George Weasley? 

Bracia Phelps dziś nie przypominają już Freda i George. Obaj mają już po 37 lat i choć nadal są do siebie bardzo podobni, noszą inne fryzury, dzięki którym łatwo jest ich rozpoznać. Zobacz na zdjęciach, jak dzisiaj wyglądają bohaterowie filmów o Harrym Potterze. 

Harry Potter - rozwiąż QUIZ ze świata magii!

Harry Potter Quiz. Jakiego przedmiotu mógłbyś uczyć w Hogwarcie?

Harry Potter: QUIZ. Czy jesteś śmierciożercą?

Harry Potter: QUIZ z Quidditcha! Jak dobrze znasz zasady?

Harry Potter: QUIZ z wiedzy z opieki nad magicznymi stworzeniami!

Harry Potter QUIZ: wielki test wiedzy z ZAKLĘĆ!