Evangeline Lilly przechodzi na aktorską emeryturę – co z jej rolą w Marvelu?

i

Autor: Marvel Studios Evangeline Lilly przechodzi na aktorską emeryturę – co z jej rolą w Marvelu?

Hollywood

Gwiazda Marvela i “Lost” rzuca aktorstwo! “Nadszedł nowy rozdział”

2024-06-05 14:00

Jedni znają ją jako Kate z “Zagubionych”, inni jako Osę z filmów Marvela. Evangeline Lilly zagrała w swoim życiu w kilku głośnych produkcjach, ale teraz powiedziała STOP. Skąd decyzja o zakończeniu kariery aktorskiej?

Evangeline Lilly przechodzi na aktorską emeryturę – co z jej rolą w Marvelu?

Evangeline Lilly kojarzona jest obecnie z rolą Hope van Dyne, ukochanej Ant-Mana z filmów Marvela, która sama została superbohaterką przyjmując tożsamość Osy i walcząc u boku Avengers w bitwie z Thanosem. Zanim jednak zawitała w MCU, aktorka zasłynęła występem w “Zagubionych” (ang. “Lost”), gdzie kreowała postać Kate Austen. I to właśnie nagranie z planu “Lostów” zamieściła, gdy postanowiła ogłosić, że kończy z aktorstwem.

SPRAWDŹ TEŻ: Zasłynęła jako seksbomba polskiego kina. Tak przez lata zmieniała się Barbara Brylska. Co za metamorfoza!

Na instagramowym profilu Evangeline Lilly pojawił się materiał wideo, w którym to mówi, że za 10 lat chciałaby być już na aktorskiej emeryturze, mieć rodzinę i zająć się rozwijaniem swoich innych pasji. I choć zaliczyła lekkie opóźnienie (od tego czasu minęło ok. 20 lat) postanowiła wreszcie to swoje marzenie spełnić. W opisie posta ogłosiła bowiem, że kończy swoją aktorską karierę.

Jestem dziś pełen radości i zadowolenia, gdyż realizuję swoją wizję. Odejście od tego, co wydaje się oczywistym wyborem (bogactwo i sława), może wydawać się przerażające, ale wchodzą w swoją dharmę strach zastępuję spełnieniem. Być może pewnego dnia wrócę do Hollywood, ale na razie to jest moje miejsce. Nadszedł nowy rozdział, a JA JESTEM GOTOWA... i JESTEM SZCZĘŚLIWA.

Co to oznacza dla roli Evangeline w filmach Marvela? Tego nie wiemy. Możliwe, że Kevin Faige namówi ją, by wróciła w małej rólce w nowej odsłonie “Avengers”, ale prawda jest taka, że na obecną chwilę raczej nie było planów na dalszy rozwój jej postaci.

Najlepsze filmy o superbohaterach. TOP 5 produkcji superhero

Jak dobrze znasz filmy Marvela? QUIZ dla prawdziwych fanów!

Pytanie 1 z 10
Jak ma na imię siostra Natashy Romanoff?
Czarna Wdowa film
Kostiumy filmowe, które okazały się WIELKIM KOSZMAREM dla aktorów | To Się Kręci